VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

HitFilm Express: video editor zdarma se spoustou funkcí

14.06.2017

HitFilm je program pro úpravu videa a je zdarma. Má funkce, jenž by mu mohli závidět i některé placené editory. Samozřejmostí je úprava barev nebo kontrastu a nechybí ani korekce rybího oka z kamer se širokoúhlým objektivem.

HitFilm na první pohled vypadá jako profesionální editor videa. A on vlastně také je. Nabízí funkce, které jsou jen u placených programů, ale sám je zdarma. Rozhodně je lepší volbou, než námi před časem testovaný Shotcut.

K dispozici je pro systémy Mac a pochopitelně i pro Windows, nicméně před samotným stažením programu je nutné sdílet program na sociálních sítích. To je ale jen malá daň za to, co vše ve verzi zdarma video editor HitFilm umí.

HitFilm Express podporuje video formáty Quicktime, AVI, MOV, MP4 (AVC / H264 a AAC), MPEG-1 (TS, PS, MPE, MPG, MPEG, M2V) MXF (DVCPRO HD), DV, HDV, WMV a z audia AAC, MP3, M4A, MPA, WAV, WMA. Tedy pokrývá velkou škálu formátů. Nechybí ani podpora obrázků BMP, GIF, JPG, PNG, TIFF, TGA, OpenEXR.

Na úvodní obrazovce programu si volíte nastavení projektu, HitFilm zvládá i 4K rozlišení až se 100fps a problém není ani vlastní nastavení. Samotná úprava videa probíhá v časové ose a lze přidávat neomezený počet video a audio stop. Pochopitelně nechybí náhled videa a to před i po úpravě.

Samotný střih videa je samozřejmostí a stejně jako vkládání přechodů. Nechybí ani obrazové efekty, kterých je k dispozici až 350. HitFilm velmi dobře zvládá automatickou korekci barev a kontrastu, v tomhle aspektu se dá tento video editor označit za opravdu špičkový. Dokonce umožňuje i vytváření 3D videa a samotnou úpravu trojrozměrných videí.

Tip: recenze monitoru Dell U2417H s kalibrovanými barvami

K dispozici jsou také audio filtry, klíčování pozadí, vrstvy a zvláště majitelé akčních kamer ocení i funkci korekci rybího oka, kterou program umožňuje ve verzi zdarma. A to dokonce s předdefinovanými úpravami pro videa z kamer GoPro, které lze aplikovat na video z jakékoliv kamery.

Uživatelsky je program velmi přívětivý, ovšem je nutné počítat s tím, že je pouze v anglickém jazyce. Vzhledem k množství funkcí, se připravte na delší čas učení se práce s programem. K tomu ale pomáhá velká škála video tutoriálů, které nabízí výrobce programu.

HitFilm nabízí také další placené prémiové funkce jako podpora formátů Dolby AC3 / AVCHD a MPEG-2 za cca 11$ a další. Tyto placené balíčky ovšem nemusíte využít a HitFilm je plně funkční i ve verzi zdarma.

Tip: recenze mobilního telefonu Asus ZenFone 3

Nutné je počítat, také s většími nároky na HW počítače. Intel Core i3, 4GB RAM a grafika s 512MB pamětí jsou naprosté minimum, ovšem pro úpravu videa ve 4K rozlišení je třeba mít daleko silnější hardware.

HitFilm i ve verzi zdarma se dá opravdu označit za profesionální program pro úpravu videa a vzhledem k jeho "ceně" se mu nedá nic moc vyčítat. HitFilm Express si zdarma můžete stáhnout zde.

Jaký program pro úpravu videa používáte? A co říkáte na HitFilm, který je zdarma? Napište do diskuze:

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!