VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Konkurence pro Twitter? Aplikace Mastodon umožňuje napsat až 500 znaků

18.04.2022

Největší decentralizovaná sociální síť Mastodon se oficiálně dostává do Google play pro zařízení s operačním systémem Android. Roste konkurence pro Twitter?

Sociální síť Twitter asi není třeba představovat. Sám mám na Twitteru účet @kanaondrej. Novinkou je pak síť Mastodon, která využívá podobný koncept. Mastodon si pak dává přívlastek největší decentralizovaná sociální síť na internetu.

Mastodon je vytvořen se zaměřením na soukromí a bezpečnost. Sami se můžete rozhodnout, zda může být váš příspěvek sdílen lidmi, kteří vás sledují nebo jen lidmi, které zmiňujete. Namísto jediné webové stránky jde o síť milionů uživatelů v nezávislých komunitách, které spolu mohou bez problémů komunikovat. Každá komunita má své vlastní pokyny a moderátory, aby byli její členové v bezpečí, a robustní nástroje pro blokování a hlášení pomáhají předcházet zneužití.

Lze sdílet obrázky, hashtagy a pochopitelně text. Ten je možné psát až do 500 znaků. Stejně jako u Twitteru chybí možnost editace příspěvků. Od 13.4. je Mastodon dostupný pro Android zařízení v Google play.

Jestli se tato sociální síť více rozšíří je těžké predikovat. V tuto chvíli ale nabízí aplikaci bez reklam. Český obsah v podstatě chybí úplně. I tak určitě stojí minimálně za vyzkoušení.

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!