VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Nejlepší alternativa za Microsoft Word zdarma

20.03.2017

Každý z nás potřebuje textový editor a Microsoft Word je asi nejlepší volbou, nicméně ne nejlevnější. Vyzkoušeli jsme za Vás alternativy, které jsou zdarma, a rovnou si je můžete i nainstalovat.

Alternativy pro Microsoft Word mají za sebou dlouhou cestu a už to nejsou programy, které nic neumí. Navíc free alternativy nestojí ani korunu a některé dokonce komunikují česky. Vybrali jsme tři nejlepší.

1.) LibreOffice Writer

Pravidelná aktualizace, velká vývojářská komunita a hlavně čeština - to je to co dělá LibreOffice Writer jako nejlepší alternativu pro Microsoft Word. Rozhraní tohoto editoru je velmi podobné tomu, co bylo u Wordu od Microsoft před verzí 2007. Pokud tedy nejste milovníky grafického ztvárnění nových Office, tak si LibreOffice Writer zamilujete.

LibreOffice Writer je plně kompatibilní s dokumenty Microsoft Word (doc i docx) a stejně tak s běžně používanými textovými formáty. Instalační balíček navíc obsahuje i tabulkový editor a můžete tak do textových dokumentů importovat tabulku nebo graf. Bohužel chybí integrované cloudové úložiště, které najdete u Microsoftu, ale to lze řešit manuálním nahráním třeba Dropbox a podobně.

2.) WPS Office Writer

Pokud oželíte češtinu a český pravopisný slovník, tak WPS Office Writer může být zajímavou volbou a to pro své cloudové úložiště a dokonce s vlastní mobilní aplikací.


WPS Office Writer je velmi podobný současné verzi Microsoft Word a pokud používáte Office 2007 a novější, tak pro Vás bude tento kancelářský balík v čele s textovým editorem velmi intuitivní. Soubory lze ukládat buď pod vlastní koncovkou wps nebo do klasických formátu doc či docx

K dispozici máte 1GB velké cloudové úložiště, které je po registraci produktu zdarma. Také je dostupná mobilní aplikace pro Android a iOS, která je plně kompatibilní s formáty používaných u Microsoft Office.

V programu se můžou objevit reklamy, které pomáhají zaplatit vývoj a aktualizace pro tento kancelářský balík.

3.) Apache OpenOffice Writer

Tento textový editor je v podstatě klon k LibreOffice Writer. Nabízí kompatibilitu se všemi dokumenty od Microsoftu a lze do něj vkládat tabulky či grafy.

Rozdíl není ani v rozhraní, ovšem u Apache OpenOffice Writer najdete praktický postranní panel pro rychlé možnosti formátování textu. Bohužel tento kancelářský balík nemá tolik aktualizací a takovou skupinu podporovatelů jako výše uvedený LibreOffice Writer, ale pro české prostředí se dostal do našeho žebříčku.

Elektronická licence Microsoft Office 2016 pro domácnosti v současné době stojí cca 3600Kč (nabízí třeba Alza.cz) a nejedná se tak o levnou záležitost a proto výše uvedené alternativy můžou být zajímavou volbou. 

Využíváte některý free program nebo sázíte na jistotu a volité Office od Microsoftu? Napište do diskuze:

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!