VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Spouštějte rutiny Google Home pomocí zapnutí světla, TV nebo zvonku už i v Česku

25.10.2022

Google spustil už i v Česku rutiny, které jdou aktivovat například zapnutím světla nebo televizoru a není tak třeba ke spuštění rutiny hlasový příkaz nebo pevně nastavený čas. Jak nové rutiny nastavit?

Text: Ondřej Kaňa

Začátkem října jsme psali, že aplikaci Google Home čeká velké vylepšení. Jednou z novinek jsou nové spouštěče rutin. Do teď bylo možné rutinu spustit hlasovým příkazem nebo dle času. Nyní vám rutinu spustí i akce, kterou provede některé z chytrých zařízení, které máte přidané ve vaší domácnosti. Tedy například, když zapnete televizi, tak je možné nastavit rutinu, kdy se vypnou všechny světla. Tato novinka je již dostupná v aplikaci Google Home také v České republice.

  K hlasovým příkazům a časovému nastavení rutin přibyly tyto akce, které dokáží spustit rutinu:

 • Zapnutí/vypnutí (světla, TV, chytré spotřebiče atd.)
 • Pohybový senzor (nyní jen Hue)
 • Stav termostatu
 • Zamknutí/odemknutí zámku
 • Zapnutí bezpečnostního systému
 • Spustit/pozastavit/vypnout médium (hudba apod.)
 • Hlasitost médií
 • Stisknutí tlačítka zvonku

Jak nastavit nový spouštěč rutin v Google Home?

 1. V aplikaci Google Home si otevřete rutiny. Pokud rutiny nevidíte, tak je to tím, že máte telefon nastavený v češtině. Pokud nechcete jazyk přepínat na angličtinu, tak pomocí Google asistenta otevřete nastavení rutin ("Hey Google, set the routine").

 2. Klikněte na vytvořit novou rutinu a následně vyberte Typ sledu činností "Domácnost".
 3. V sekci přidat spouštěč se nově ukáže položka "Když nějaké zařízení něco udělá", klikněte na ní.
 4. Zde už vidíte všechny podporované zařízení, které dokážou spustit sled činností (rutiny). Každé zařízení umožňuje různé aktivity (zapnutí/vypnutí, hlasitost apod.).

 5. Vybrat si můžete také podmínku času (kdykoliv, ve dne, v noci či rozmězí času) a také dny, kdy se rutina vykonná.
 6. Dále už pokračujete, tak jak jste zvyklí. Tedy po nastavení spouštěče si nastavíte, co se má vykonat.

Jako příklad můžu uvést dvě rutiny, které jsem si na začátek nastavil: při zapnutí TV po západu slunce se mi rozsvítí jedno konkrétní světlo na 30%. Druhá rutina pracuje s domovním zvonek Nest - po zazvonění na zvonek a po západu slunka se rozsvítí u předních dveří světla.

Tato novinka je velký posun pro chytrou domácnost od Google a přiblížení se k tomu, co už umí Alexa. Google Home ale čekají další novinky, které povedou k větší personalizaci chytré domácnosti. Nově navíc je aplikace Google Home dostupná také pro chytré hodinky s Wear OS.

Nové rutiny jsou dostupné pro aplikaci Google Home ve verzi 2.59.1.9, která byla vydaná už na konci září. Zpřístupnění rutin došlo tedy bez aktualizace aplikace a pouze povolením Google na straně serveru.

Už využíváte nové rutiny v Google Home? Napište nám do diskuse pod článkem, jaké rutiny využíváte a inspirujte nás!Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!