VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Aplikace chytré domácnosti Google Home je dostupná pro hodinky s Wear OS

08.10.2022

Pokud využíváte chytrou domácnost od Google a zároveň máte chytré hodinky s Wear OS, tak jistě oceníte, že aplikace Google Home je nově dostupná v Google Play právě i pro tyto hodinky. Ovládat chytrou domácnost tak můžete třeba z hodinek Samsung Watch 5 nebo Watch 4.

Text: Ondřej Kaňa

Google nejdříve zpřístupnil aplikaci Počasí pro hodinky s Wear OS a nyní se tak děje i v případě aplikace Google Home, která je centrem chytré domácnosti. Před spuštěním aplikace v hodinkách Google upozorňuje, že některé funkce ještě nejsou podporovány. Jak aplikace Google Home v hodinkách vypadá.

Na domovské obrazovce máte přehled všech místností ve vaší domácnosti a po rozkliknutí místnosti se dostanete k přehledu chytrých zařízení v dané místnosti. Pokud si otevřete konkrétní místnost, tak na první místě můžete ovládat všechna světla v dané místnosti najednou. Následuje výpis jednotlivých zařízení, a to včetně jednotlivých světel. Světla v tuto chvíli jde zapnout nebo vypnout a je také možné ovládat jas. Změnit barvu světel přes aplikaci v hodinkách nelze.

Pokud v chytré domácnosti máte televizi s Google TV, tak vás aplikace pro ovládání televize odkáže na aplikaci v mobilním telefonu. Nepochodíte dokonce ani s ventilátorem nebo vysavačem, tato zařízení nejdou přes Google Home v hodinkách ani zapnout či vypnout. Zapnout a vypnout můžete přes aplikaci v hodinkách ovšem chytré zásuvky.

Editace 30.10.2022: po aktualizaci už lze zapnout/vypnout velntilátory (a další chytrou elektroniku v domácnosti), také lze ovládat hlasitost na reproduktorech a displejích Google Nest a je možné také ovládat hlasitost TV s Android a Google TV.

Aplikace Google Home pro zařízení se systémem Android projde v brzké době velkou změnou a přibydou i nové funkce. A proto předpokládám, že pracovat se bude také na této aplikaci pro Wear OS a brzo se dočkáme nových funkcí i zde. Jde tak o první krok k usnadnění ovládání chytré domácnosti Google přes chytré hodinky. Pokud by vám ovšem aplikace Google Home pro Wear OS nevyhovovala, tak je možné domácnost ovládat přes Google Assistant, který lze do hodinek s Wear OS snadno dostat. Podívejte se také na další aplikace, které doporučujeme pro hodinky s Wear OS.Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!