VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Přijde GoPro Hero9 Black v říjnu 2020?

07.04.2020

GoPro je předním světovým výrobcem akčních kamer. Už pravidelně na konci roku přichází s novým modelem. Hero8 Black se ovšem od předchozí modelu skoro nelišil. Co čekat v letošním roce?

Loni v říjnu byla představena zatím poslední akční kamera od GoPro. Hero8 Black v podstatě nepřinesla nic nového v porovnání s modelem GoPro Hero7 Black. Základem je pořád 4K 60fps rozlišení a vodotěsnost bez pouzdra. K dispozici je pochopitelně i 2,7K rozlišení s 120fps a nechybí ani Full HD video s 240 snímky za sekundu. GoPro Hero8 Black disponuje kodekem H.265, možnost je ovšem i nahrávání do staršího H.264. Videa jsou stabilizovaná a GoPro novou stabilizaci označuje jako HyperSmooth 2.0.

Design u svých kamer má GoPro stejný již od roku 2016, kdy byl představený model Hero5. Je tedy otázkou, jestli GoPro nebude chtít trošku omladit vzhled svých kamer. I když o změně designu se spekulovalo už loni. Spíše zůstane GoPro u osvědčeného designu.

GoPro již od roku 2017 využívá ve svém nejvyšším modelu svůj vlastní čipset s označením GP1. Je tedy otázka, jestli se dočkáme u Hero9 Black v tomto ohledu nějaké novinky. Je možné, že model Hero9 Black nabídne až 5K rozlišení. V takovém případě by narostlo také rozlišení senzoru a ze 12MPx by se muselo zvýšit alespoň na 15MPx (5K =  5120 × 2880 pixelů = 14,7MPx). V případě, že by se GoPro i nadále drželo senzorů od Sony, tak je ve hře některá z 20MPx variant. Ovšem to by znamenalo, že 4K rozlišení i nadále bude mít maximálně 60 snímků za sekundu. Jestli se dočkáme nárůstu snímkové frekvence u Full HD videa je otázka, spíše bych s tím nepočítal, ale zvýšení na 480fps by byla skvělá možnost.

Pokud GoPro u nového modelu použije dostatečně kvalitní senzor, tak by nový čipset mohl nabídnout výrazně kvalitnější nahrávky v noci. A to samé platí o fotografiích. Podle některých spekulací, totiž GoPro chystá speciální noční režim.

Všechno jsou to ovšem spekulace. A vlastně ani není jisté, jestli GoPro vůbec chystá nějaký nový model. Počkat si tak budeme muset na konec září či na začátek října.

Co by podle Vás měl přinést nový model akční kamery od GoPro? Napište do dikuze.

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!