VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Recenze Evolveo Mars: levný USB TV Tuner pro DVB-T vysílání

07.05.2018

Na recenzi dorazil USB DVB-T tuner Evolveo Mars. Ten za poměrně nízkou cenu slibuje podporu SD i HD vysílání, EPG či možnost pozastavení běžícího živého vysílání nebo nahrání vysílání na harddisk. Jak v recenzi uspěl?

Je malý (53 mm x 20 mm), je levný (od 340Kč) a slibuje hodně. Evolveo Mars je USB TV tuner pro DVB-T vysílání a u nás jsme ho podrobili rozsáhlému dvouměsíčnímu testu, kdy zastával funkci hlavního příjemce TV vysílání.

EVOLVEO Mars lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Představení Evolveo Mars

Jak už bylo napsáno, jedná se o jeden z nejmenších DVB-T tunerů a v prodejním balení Vám kromě samostatného USB tuneru dorazí také dálkové ovládání, DVB-T anténa a CD-ROM se software TotalMedia 3.5, který je nutný ke sledování vysílání.

Samotný Evolveo Mars pak slibuje podporu kodeku H.264, EPG (elektronický průvodce programy), teletext, přímé nahrávání TV a DVB-T rádia do počítače, programové nahrávání s podporou automatického vypnutí počítače po ukončení nahrávání, podporu plánovaného nahrávání z EPG, možnost zachycení obrazovky ve formátu JPEG a možnost připojení stávající antény.

Používání v praxi

Samotná instalace TV programů u nás proběhla až na druhý pokud, protože software TotalMedia 3.5 zamrzl. To je asi jeho největší problém, protože během testování a běžném používání se nám to stalo asi desetkrát. Naštěstí stačilo software ukončit a spustit znovu. Speciální nastavení a to zvláště obrazu však v menu nehledejte, stejně jako češtinu. Jedná se zkrátka o levné zařízení a tomu odpovídá i samotný program.

Dodávaná anténa je natolik slabá, že se s jejím připojením v bytě nepodařilo naladit žádný kanál a bylo nutné tuner připojit ke klasické anténě. Venku ovšem dodávaná anténa stačí a pokud budete využívat Evolveo Mars k účelům připojení k notebooku na cestách, tak stačit bude.

Horší je to také s kvalitou samostatného videa. Resp. s podáním barev a obraz se také rád přepaluje (např. sledování hokeje je téměř nemožné, protože bílý led přepálí vše ostatní). Po zvukové stránce nemám s tunerem žádný problém. Občas je patrné zamrznutí obrazu na pár sekund.

Dodávané dálkové ovládání je opravdu velmi malé a tomu odpovídá i komfort při používání. Také je nutné s ovladačem mířit přímo na USB tuner a vzhledem k tomu, že jeho přijímací část se po zasunutí do USB "dívá" směrem vzhůru, tak je občas těžké se s ovladačem trefit na patřičné místo.

Velmi dobře fungoval programový průvodce, který je navíc celkem přehledný. Potěší také dobře fungující pozastavení živého vysílání či nahrávání pořadu. Je také možné udělat printsrceen obrazovky právě probíhajícího pořadu. Nahrávat je možné také rádia a jejich vysílání.

Závěr

Je malý a je levný. To jsou největší klady USB tuneru pro DVB-T vysílání Evolveo Mars. Pokud tedy hodně cestujete a chcete mít ve svém notebooku přístup k televiznímu vysílání, tak Evolveo Mars nemusí být špatnou volbou.

Pokud ovšem hledáte pokročilé funkce a tuner, který budete využívat jako hlavní pro svůj PC či notebook, tak se určitě poohlídněte po něčem dražším. V současné době už začíná být nutnost podpora kodeku H.265.

EVOLVEO Mars lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!