VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Recenze Niceboy RAZE: outdoorový vodotěsný Bluetooth reproduktor

27.09.2018

Na recenzi dorazil Bluetooth reproduktor Niceboy RAZE, který se pyšní skvělou frekvencí a také certifikací IPx7. Jaký má zvukový projev a vyplatí se Niceboy RAZE koupit?

Technické parametry Niceboy RAZE

 • Verze Bluetooth: 4,2 
 • Vzdálenost přenosu: 10 m 
 • Frekvence: 20 Hz - 20 kHz 
 • Citlivost: ≥75dB 
 • Reproduktor: vnější průměr 45mm, vnitřní magnet 4Ω 
 • Výkon: 12W (6W x 2) 
 • Baterie: 2200 mAh 
 • Výdrž: 7-8 hodin (při 70% hlasitosti) 
 • Doba nabíjení: < 4,5 hodiny 
 • Nabíjecí napětí/proud: 5V/1A 
 • Zkreslení THD: ≤ 1% 
 • Rozměry: 71 x 73,6 x 169,6 mm 
 • Hmotnost: 400 g 
 • Stupeň krytí: IPX7 
Niceboy RAZE lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Design a vlastnosti

Niceboy RAZE se prodává hned ve třech barevných provedeních - černá, červená a modrá. K nám na recenzi dorazil právě v modré variantě, která je doplněna o černé pogumované prvky.

V prodejním balení najdete mimo samotného Bluetooth reproduktoru také USB kabel, kterým jej můžete nabíjet a také 3,5mm AUX kabel. Niceboy RAZE je totiž možné připojit i i přes 3,5mm JACK.

Zpracování reproduktoru je opravdu prvotřídní, napomáhá tomu jistě i certifikace IPx7, což znamená, že reproduktor Niceboy RAZE můžete ponořit až na 30 minut do hloubky 1 metru. Na horní a dolní straně najdeme basový měnič, který je ukrytý pod krytkou s nápisem Niceboy. Krytku lze jednoduše sundat a opravdu dávám palec nahoru, že ji na RAZE v Niceboy umístili. Jde o outdoorový reproduktor a membrána je náchylná na poškození. U konkurenčních značek žádnou krytku nenajdeme a je to škoda.

Ovládací prvky najdeme na pogumované přední straně Niceboy RAZE. Přesněji se jedná o tlačítka pro regulaci hlasitosti a přeskakování skladeb a tlačítko zapnutí. Tímto tlačítkem můžete také přijmout a ukončit hovor, Niceboy RAZE se dá totiž využít i jako handsfree. Pod gumovou krytkou pak najdeme 3,5mm Jack a microUSB port. Na reproduktoru najdeme také poutko.

Niceboy RAZE má baterii s kapacitou 2200 mAh, dle výrobce vydrží až 8 hodin při 70% hlasitosti. Tento údaj se dá potvrdit. Pokud budete mít reproduktor na maximální hlasitost, tak se připravte na výdrž necelých šesti hodin.

Kvalita reprodukce

Niceboy RAZE má frekvenci 20Hz až 20kHz, citlivost ≥75dB a zkreslení THD ≤ 1%. Basový projev je v téhle cenové hladině nadstandardní, zvláště jeho hutnost a síla. Výšky jsou příjemné a nezaostávají ani středy. Hlasitost reproduktoru je také velmi slušná a při výkonu 12W dokonce parádní. Ani při vysoké hlasitosti však není zvuk zkreslený a je v něm relativně dost detailů. Je nutné ovšem počítat s tím, že se jedná o outdoor reproduktor, tedy hodí se spíše na párty a proto je jeho hudební ladění děláno pro zábavu. Elektronická hudba či hip-hop, to je to, co reproduktoru Niceboy RAZE sedí nejlépe. V případě rocku a metalu už je basová složka více dominantní. Zde už to chce si pohrát s ekvalizérem v zařízení, ze kterého se hudba přehrává.

Závěr

S klidným svědomím se dá říci, že v ceně kolem 1500Kč nekoupíte lepší reproduktor. Dokonce i s přihlédnutím k dražší konkurenci si Niceboy RAZE nevede vůbec špatně a v některých ohledech ji dokonce nechává za sebou. Rozhodně za menší peníze nekoupíte lepší bezdrátový reproduktor než je Niceboy RAZE. Ten navíc přidává vodotěsnost či možnost připojení přes 3,5 mm JACK.

Pochopitelně vzhledem k nízké ceně a velmi slušné hudební kvalitě se musíme obejít bez některých věci. Niceboy RAZE nemá možnost propojení s dalšími reproduktory stejné značky (nelze přehrávat z jednoho mobilu na vícero propojených reproduktorech) a také tento reproduktor nemá možnost přehrávání přes USB a SD karty. I přes tyto nedostatky je však Niceboy RAZE skvělou volbou a naším tipem na outdoor Bluetooth reproduktor.

Niceboy RAZE můžete zakoupit na ALZA.cz nebo v dalších eshopech:

Niceboy RAZE lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!