VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Recenze Ticwatch C2: chytré hodinky s GPS a Android Wear

31.01.2019

Již před nějakou dobou byly světu představeny chytré hodinky Ticwatch C2 od čínské společnosti Mobvoi. Svými parametry a cenovkou něco málo nad 5 000 Kč vypadají opravdu zajímavě, jaké jsou ale ve skutečnosti? Odpovíme v recenzi chytrých hodinek Ticwatch C2.

Text: Jiří Svoboda

Konkurence v segmentu chytrých hodinek je velká. Nedávno jsme přinesli recenzi Xiaomi Amazfit Stratos. I když v případě Xiaomi můžeme spíše hovořit o fitness náramku ve tvaru hodinek. Ticwatch jsou už pak plnohodnotné smart watch se systémem Android Wear.

Specifikace produktu:

 • Rozměry: 42.8x42.8x12.7 (20 mm), 42.8x42.8x12.7 (18 mm)
 • Display: 1,3" AMOLED s rozlišením 360 x 360 px
 • Procesor: Qualcomm® Snapdragon Wear™ 2100
 • RAM: 512 MB
 • Vnitřní paměť: 4 Gb
 • GPS: GPS + GLONASS + Beidou
 • NFC: Ano
 • Bezdrátové připojení: Bluetooth v4.1, Wi-Fi 802.11 b/g/n
 • Kompatibilita: Android, iOS
 • Baterie: 400 mAh
 • Nabíjení: Nabíjecí dok se čtyř pinovým konektorem
 • Výdrž: Při vysoké zátěži 1 den, při nižší zátěži 2 dny
 • Materiál: Nerezová ocel, kožený řemínek
 • Šířka řemínku: 18/20 mm
 • Vodotěsnost: IP68
 • Cena: 199,99€ 
TicWatch C2 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Vzhled a display

Hodinky TicWatch C2 zaujmou nejen specifikacemi, ale i vzhledem. Samotné tělo je vyrobeno z nerezové oceli a vybrat si můžete ze tří barevných variant - černé, stříbrné a "rose gold". Poslední zmíněná varianta je mířena spíše pro ženy, jelikož šířka řemínku je 18 mm (černá a stříbrná varianta mají 20 mm) a tloušťka je 12,8 mm (oproti 13,10 mm). Hodinky se standardně prodávají s koženým řemínkem, je však možné dokoupit i silikonový pásek v přepočtu za 330 Kč. Neměl by být však problém vyměnit i za jiný typ řemínku o velikosti 18/20 mm se stejným typem upevnění. V centru kovového těla pak nalezneme 1,3" AMOLED display s rozlišením 360 x 360 s relativně malými rámečky a dobrou čitelností i za přímého slunečního světla. K dispozici je i několik možností nastavení jasu, se kterým lze velmi rychle a jednoduše manipuloval po roztažení stavové lišty, podobně jako je tomu u plné verze Androidu.

Parametry

Jedním z největších zklamání bylo použití již staršího procesoru Snapdragon Wear 2100, který byl představen a používán již od roku 2016. Výběr tohoto procesoru nám přijde trochu nešťastný, jelikož novější verze Snapdragonu Wear 3100 má podstatně nižší spotřebu baterie. Naštěstí díky předělání platformy Wear OS to chodu hodinek nijak zvlášť neublížilo a scrolování mezi aplikacemi bylo vždy plynulé. Jediné slabší místo bylo při načítání určitých aplikací, jako například u aplikace počasí či Google Play. Pro uložení offline hudby z Google Play Music či pro instalaci aplikací třetích stran lze využít interní úložiště o velikosti 4 GB.

O chod se pak stará baterie o velikosti 400 mAh s udávanou dobou výdrže 2 dny na jedno nabití. K tomu jsme byli opravdu skeptičtí, jelikož sportovní model TicWatch E měl k udávané výdrži vcelku daleko, avšak s patřičným nastavením jsme se na tento údaj opravdu dostali. Samotné nabíjení pak probíhá přes magnetickou vaničku se čtyř pinovým konektorem, která je součástí balení. Výrobce zde tedy vsadil na podobný typ nabíjení jako u svého vrcholového modelu TicWatch Pro. V případě ztráty nabíjecího konektoru je možné jej objednat ze stránek výrobce v přepočtu za 500 Kč.

Další velkou výhodou je certifikace IP68. Vody se tak bát nemusíte, ačkoli výrobce uvádí, že hodinky nejsou vhodné pro plavání. Zde se není moc čemu divit, přímo pro sporty společnost Mobvoi v nedávné době představila vylepšenou verzi sportovních hodinek TicWatch S2, které lákají právě na možnost zápisu aktivity plavaní.

Nesmíme pak opomenou ani využití technologie NFC, díky které můžete využít Google Pay a s hodinkami tak pohodlně platit.

Fitness funkce

Ačkoli jsme již zmiňovali, že pro tracking sportů jsou vhodnější vylepšené hodinky TicWatch S2, tak i TicWatch C2 lze využít pro sledování sportovních aktivit. Hodinky disponují zabudovaným GPS modulem, díky kterému budete moci velmi přesně měřit vaše aktivity, ať už se jedná o běhání, chůzi či jízdu na kole. K tomuto sledování hodinky nabízejí hned dvě předinstalované aplikace, a to TicExercise a Google Fit. 

Samotná aplikace TicExercise má velmi intuitivní prostředí a jednoduché ovládání, bohužel nabízí pouze malé množství podporovaných sportů. Aplikace pro telefon pak nabízí pouze souhrn základních informací, a proto bych raději doporučil využívat aplikaci od Googlu. Dalším mínusem je pouze manuální měření tepu, což může být při aktivitě opravdu otravné.

Závěr

U TicWatch C2 můžeme vidět snahu o skloubení designu, použitelnosti a zároveň udržení nízké ceny. Velkým lákadlem je určitě prvotřídní design, GPS modul či podpora NFC. Hodinky mají však i své mouchy, mezi které patří především použití staršího procesoru či horší aplikace pro smartphone (která se doufejme postupem času zlepší), ve výsledku se však ale jedná o velmi dobrý produkt, kterému v této cenové hladině málo kdo může konkurovat.

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!