VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Hodinky Samsung Galaxy Watch umí zobrazit živý stream z kamer Google Nest a Amazon Ring

17.02.2023

Samsung aktualizoval aplikaci SmartThings pro ovládání chytré domácnosti pomocí hodinek Samsung Galaxy Watch s Wear OS. Nově na hodinkách můžete zobrazit video z bezpečnostních kamer a zvonků.

Text: Ondřej Kaňa

Loni v říjnu se do chytrých hodinek s Wear OS dostala aplikace Google Home pro ovládání chytré domácnosti. Pomocí ní je sice možné ovládat osvětlení a další chytrá zařízení jako jsou ventilátory, zásuvky a podobně, ale zobrazit si živý náhled videa z kamer a zvonků nezvládá. Tuto možnost nově ale nabízí aplikace SmartThings od Samsungu.

Samsung v aplikaci SmartThings pro hodinky Galaxy Watch s Wear OS nově umožňuje ovládání chytrých zařízení jako jsou čističky vzduchu, termostaty a žárovky. Ještě zajímavější je ovšem podpora kamer a zvonků od Google (Nest) a Amazonu (Ring).

Osobně používám chytrý zvonek Google Nest Doorbell (recenze), který má poměr stran 3:4. Na hodinkách Samsung Galaxy Watch se náhled živého videa sice zobrazuje, ale roztažený na šířku (viz galerie). Aplikace počítá spíše se širokoúhlými kamerami. Nicméně jako základní přehled o tom, co se děje před dveřmi to stačí. SmartThings pro hodinky podporuje také dlaždice, tedy stačí přejet prstem po displeji směrem doleva a ihned se dostanete k aplikaci.

Podpora SmartThings je pro zařízení Samsung Galaxy Watch 4 a novější s operačním systémem Wear OS. Na Tizen se aplikace nedostane.Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!