VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

T-Mobile v USA začne prodávat dongle s Google TV a podporou 4K HDR

14.12.2021

Americký operátor T-Mobile na svém webu nabízí multimediální centrum s Google TV, které svým designem připomíná Google Chromcaste, navíc přidává ethernetový port a systém Android TV OS 11.

Google TV najdete přímo v některých televizorech (Sony, TLC, Philips), popřípadě si můžete svou televizi vybavit externím boxem či přímo zařízením od Google. Google Chromcaste můžete zakoupit v současné době za cenu kolem 1800Kč.

Novinku si v tomto segmentu připravil i T-Mobile, alespoň tedy ten americký. TVision Hub má podobný design jako zařízení od Google, z fotografií je ale patrné, že navíc přidává ethernetový port pro připojení k internetu.

TVison Hub by měl být poháněn čipem Amlogic S905Y4 s podporou 4K rozlišení včetně HDR. Podle informací by tento dongle měl mít už po rozbalení dokonce Android TV ve verzi 11.

T-Mobile dále na svém webu slibuje vestavěný Chromecast pro stream z telefonu do TV, Bluetooth, integraci Google asistenta a USB-C připojení. Tady je trošku zádrhel, protože z fotografií je patrné, že zařízení je vybaveno microUSB portem. TVision Hub pak má i dálkové ovládání včetně integrovaného tlačítka pro Netlfix a Youtube.

Americký T-Mobile si TVision Hub cení na 50USD, což při současném kurzu je 1120Kč. Každopádně v e-shopu amerického operátora jej zatím nenajdete. Jestli se dostane toto multimediální centrum s Google TV i do České republiky není známo, ale spíše o tom pochybuji.

Google Chromecast s Google TV GA01919-US lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!