VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Texty písní v reálném čase od Spotify pro zařízení s Android a Google TV

18.11.2021

Spotify nově umožňuje zobrazení textů skladeb v reálném čase. A to dokonce i u českých a slovenských interpretů.

Text: Ondřej Kaňa

Spotify dnes začalo spouštět na zařízeních s Android a Android/Google TV podporu textů v reálném čase. Texty pochází ze serveru MusixMatch, který generuje texty písní například i pro Instagram nebo třeba pro Apple Music.

V případě zahraničních skladeb jsem během krátkého testu nenašel ani jednu, u které by text nebyl zobrazen. U českých a slovenských interpretů je situace o něco horší, ale i tak se v databázi některé skladby (bude jich určitě vetšina) nachází.

Texty se zobrazují ve spodní části na zařízeních s Android a pro plné zobrazení je nutné tuto nabídku vyvolat přejetím prstu od spodní části displeje směrem nahoru. U zařízeních s Android TV je pak nutné kliknout na nabídku "Zobrazit text".

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!