VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

V Google Meet lze nově zablokovat účastníky hovorů, nabízí i obraz v obraze

17.06.2022

Pokud k videokonferencím nebo i soukromým hovorům využíváte Google Meet, tak nově moderátoři těchto online schůzek dostávají nástroj pro blokování účastníků. Další novinkou je obraz v obraze.

Text: Ondřej Kaňa, Zdroj: Google

Google bude aktualizovat uživatelské prostředí, které pomůže moderátorům videohovorů přes Google Meet. Nově, když moderátor odebere účastníka hovoru, bude vyzván pomocí vyskakovacího okna k další akci a může se rozhodnout, jestli účastníka jen odebere, nebo nahlásíte účastníka hovoru či jej rovnou zablokujete.

Další novinkou je obraz v obraze, kdy v plovoucím okně nad ostatními aplikacemi je možné vidět až 4 dlaždice videa účastníků hovoru. I v tomto miniaturním plovoucím okně jdou stále vidět i jména účastníků.

Funkce budou dostupné postupně všem uživatelům nejpozději do konce června 2022. Pokud někoho omylem zablokujete, je možné ručně povolit návrat k hovoru v panelu Lidé. Funkce blokování bude dostupná pro Google Meet na PC, zařízeních Android a iOS. Obraz v obraze pak pro webové prohlížeče.Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!