VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Vodafone Curb je nový GPS lokátor s vestavěnou SIM kartou

24.01.2022

Vodafone Curb je lokátor, který podporuje nejen Bluetooth a Wi-Fi, ale má také GPS a díky vestavěné SIM kartě dokáže posílat informace bez ohledu na vzdálenost.

Text: Ondřej Kaňa, Zdroj: Vodafone

Editace 18.5.2022: ani ne 5 měsíců po uvedení Vodafone Curb na český trh byl prodej tohoto lokátoru ukončen. Vodafone ukončení prodeje nijak nevysvětlil, pouze sdělil, že podpora bude pokračovat dva roky. Vzhledem k tomu, že pro provoz Vodafone Curb je nutná SIM karta a aplikace Vodafone, je velmi pravděpodobné, že po dvou letech nebude zařízení fungovat. Jde tak celkem o nepochopitelný krok.

Původní článek 24.1.2022: Většina chytrých lokalizačních čipů, jako je Samsung SmartTag, funguje pomocí Bluetooth a v momentě, kdy se od lokátoru vzdálíte na větší vzdálenost, tak již neslouží k svému primárnímu účelu. Tento nedostatek odvrací novinka od Vodafone.

Vodafone Curd využívá mimo Bluetooth a Wi-Fi také GPS a tento lokátor je díky vestavěné SIM připojen také k mobilní síti. Není tedy nutné být s lokátorem v dosahu mobilního telefonu.. Lokalizace může probíhat i v reálném čase, kdy jsou lokalizační údaje odesílány každých 3 až 5 sekund.

Lokátor váží jen 30 gramů a i jeho rozměry (průměr 4 cm a tloušťka 1,5 cm) jsou určeny pro připevnění na obojek psa či pro umístění na klíče. Ovšem díky již zmíněné GPS a SIM kartě je ideální také pro umístění do auta. Pomocí Bluetooth pak můžete lokalizovat věci, které jsou v dosahu, třeba při umístění na klíče. Pomocí aplikace pro telefony je možné nechat lokátor také zapípat.

V aplikaci je pak možné nastavit osobní zóny. Jde o virtuální ohraničení prostoru, kde se Curb může pohybovat. Jejich nastavení je snadné, stačí přejít do nastavení Vodafone Smart App a zadat adresu zvolené oblasti, tzv. zóny. Pokud Curb vstoupí do zóny nebo naopak zónu opustí, aplikace vás upozorní.

Zařízení má certifikaci IP67 a na jedno nabití má vydržet až 7 dnů. Vodafone Curb je možné na českém eshopu tohoto operátora zakoupit za 1177 Kč, provoz SIM karty pak stojí 69 Kč za měsíc. V rámci měsíčního poplatku je zaručena funkčnost nejen v České republice, ale také v zemích EHP: Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guayana, Gibraltar, Guadeloupe, Guernsey, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Manský ostrov, Martinik, Mayotte, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Reunion, Rumunsko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Vatikán, Velká Británie.

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!