VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Xiaomi Mi Band 2: skvělý fitness náramek s nevyužitým potencionálem (recenze) 

21.05.2017

Chytrý fitness náramek s displejem za nízkou cenu. Tak by se dal charakterizovat Xiaomi Mi Band 2. Když k tomu přidáme odolnost proti vodě a senzor srdečního tepu, tak tu máme skvělou nositelnost. Jak Xiaomi Mi Band 2 uspěl v naší recenzi?

Xiaomi většinou produkuje pod svou hlavičkou levné a kvalitní výrobky. Není tomu jinak ani u Xiaomi Mi Band 2, který nabídne displej, dlouhou výdrž, senzor srdečního tepu a certifikaci IP67. Navíc je příznivá i jeho cena:

Xiaomi Mi Band 2 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Design Xiaomi Mi Band 2

I když má Xiaomi Mi Band 2 nízkou cenu, tak zpracování tohoto náramku je příkladné. Mi Band 2 je rozdělen na dvě samostatné části: modul a silikonový pásek. Na přední straně modulu najdete OLED displej o velikosti 0,42", který zobrazuje důležité informace a také dotykové tlačítko. Přední strana je kryta sklíčkem, které je odolné proti poškrábání. Na spodní straně modulu je senzor srdečního tepu a okraj modulu pak obsahuje dva piny, které slouží k nabíjení. K nabíjení se používá speciální kabel a náramek bohužel není možné nabíjet klasickým USB kabelem. 

Ostatně co vše obsahuje prodejní balení náramku od Xiaomi a jak náramek vypadá, můžete vidět v našem videopohledu, který jsme natočili:

Funkce Xiaomi Mi Band 2

Náramek Xiaomi Mi Band 2 má certifikaci IP67 a můžete tak s náramkem až na 30 minut do hloubky 1 metru. Uvnitř modulu náramku je vibrační motorek, který umí upozornit na události, jenž Vás zajímají. Samotný náramek Xiaomi informuje na displeji o aktuálním čase, ušlých krocích, ušlé vzdálenosti, spálených kalorií, srdečním tepu a může také zobrazovat stav baterie. Tyto informace zobrazíte buď zvednutím ruky (tím aktivujete displej) nebo přiložením prstu na tlačítko.

Veškerá nastavení a přehledné grafy pak nabízí aplikace Mi Fit. V té si také můžete nastavit, aby Vás náramek vzbudil vibrací v požadovaný čas. Další možností jsou notifikace z mobilního telefonu. Náramek Xiaomi Mi Band 2 dokáže upozornit na příchozí hovor či SMS nebo upozornit na aktivitu jakékoliv aplikace, kterou máte v mobilním telefonu. Špatné je to ovšem s čitelností na přímém slunci, tam je displej téměř neviditelný.

Bohužel tato oficiální aplikace nevyužívá potenciál náramku ani z poloviny. Veškeré zobrazované informace na displeji Xiaomi Mi Band 2 jsou jen pomocí ikon a chybí textová informace. A při tom toto náramek Xiaomi Mi Band 2 umí! Stačí využít aplikace třetích stran a najednou může Mi Band 2 zobrazovat informace o volajícím nebo ukázat náhled přijatého emailu či upomínky v kalendáři. Je velká škoda, že se takhle mrhá s možnostmi náramku.

My se budeme aplikacím pro Xiaomi Mi Band 2, které využijí schopnosti tohoto náramku na 100% věnovat v samostatném článku. Proto sledujte náš Facebook, aby Vám tyto informace neunikly.

Aplikace Mi Fit pak sleduje veškerou aktivitu přes náramek Mi Band 2 a vše přenáší do přehledných grafů, aby byly Vaše fitness aktivity co možná nejlepší. Aplikace ukazuje ušlé kroky nejen v daný den, ale i přehledně za poslední týden nebo měsíc. Ukáže čas aktivity a také sleduje spánek. Dokáže zobrazit, jak dlouho jste spali, rozezná hluboký a lehký spánek a opět vše ukáže podrobně buď za danou noc nebo týdně či měsíčně.

S aplikací Mi Fit můžete i začít měřit srdeční tep a zobrazovat výsledky v tabulce. Bohužel nelze zapnout nepřetržité měření tepu. To je opět možné jen s aplikacemi třetích stran. Toto je opravdu velká škoda! Mi Fit je možné propojit také s aplikací Google Fit. 

Výdrž na jedno nabití Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2 má kapacitu baterie 70 mAh, což slibuje výdrž až 20 dnů na jedno nabití. Vše ale závisí na využívání náramku, počtu měření srdečního tepu a také na množství notifikací.

V případě Xiaomi Mi Band 2 v našem testu, kdy náramek měřil automaticky srdeční tep každé 4 hodiny, nastaveno bylo upozornění na příchozí hovory, SMS, maily a upomínky v kalendáři vydržel fungovat 10 dnů. I tato hodnota je v době jednodenních výdrží chytré nositelnosti více než dobrá.

Závěr

Cena Xiaomi Mi Band je prostě parádní. Rozhodně na možnosti, které náramek nabízí. Pokud by se jednalo o jinou značku než Xiaomi, tak byste za displej, odolnost proti vodě, senzor srdečního tepu a dlouhou výdrž zaplatili mnohem více.

Aplikace Mi Fit je velmi dobrá pro přehled Vaší aktivity, ať už se jedná o kroky či spánek. Horší je to s notifikacemi, kdy sice náramek umožňuje zobrazení textu, ale Mi Fit tuto možnost nenabízí a zobrazit umí jen ikony. Pokud chcete využít potenciál Xiaomi Mi Band 2 naplno, tak je nutné počítat s investicí dalších cca 70Kč za aplikaci pro tento chytrý náramek, která umí zobrazit i textové notifikace ze zpráv, mailu či kalendáře.

I přes tento nedostatek je Xiaomi Mi Band 2 rozhodně parádní volbou pro sledování aktivity, spánku a také pro notifikace z mobilního telefonu. A rozhodně se jedná o nejlepší chytrý náramek co do poměru výkon a cena.

Líbilo se:

cena

design

funkce

výdrž baterie

odolnost proti vodě

Nelíbilo se:

pro textové notifikace nutné dokoupit neoficiální aplikaci

systém nabíjení přes speciální kabel

Co říkáte na chytrý fitness náramek Xiaomi Mi Band 2? Využíváte nějaký chytrý náramek nebo chytré hodinky? Napište do diskuze:

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!