VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Zahoďte kabel! Motorola MA1 promění Váš Android Auto na bezdrátový

07.01.2022

Motorola přichází s bezdrátovým adaptérem, který promění Android Auto na bezdrátové. Motorola dostala na svůj produkt dokonce licenci Google.

Text: Ondřej Kaňa, Zdroj: Motorola

I v současné době platí, že koupě nového auta automaticky neznamená, že bude Android Auto fungovat bezdrátově. Nemluvě o vozech, které jsou už v provozu nějaký rok a pro zobrazení Android Auto na infotainmentu vozu potřebují propojení s mobilem pomocí kabelu.

Motorola nově představila svůj adaptér, který dokáže každé Android Auto proměnit na bezdrátové. Stačí MA1 propojit přes USB s vozem a k samotnému adaptéru se s mobilním telefonem připojit přes Bluetooth. Vzhledem k tomu, že zrcadlení z mobilu na displej v autě probíhá přes WiFi 5GHz, je nutné, aby i telefon 5GHz síť podporoval. Což ale u nejnovějších telefonů problém nebude. A jestli Váš vůz má i bezdrátové nabíjení, tak je to ideální cesta k bezproblémovému používání bezdrátového Android Auto. Navíc Motorola uvádí, že jejich zařízení je licencováno Googlem, tedy bezdrátové propojení by mělo fungovat velmi dobře (bez výpadků).

Motorola na svém webu uvádí, že adaptér MA1 se začne prodávat 30. ledna 2022 v USA, a to za cenu 89,95USD. Při současném kurzu (21,57Kč) jde o 1940Kč. Jestli se Motorola MA1 dostane i do Evropy (a ČR) není jisté, ale nic tomu nebrání.

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!