VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Aplikace Switch To Android pro přechod z iOS funguje se všemi telefony Android

30.06.2022

Google informoval, že jeho aplikace Switch To Android pro uživatele se systémem iOS je nyní kompatibilní se všemi telefony se systémem Android 12. Zároveň Google dává 10 důvodů, proč byste měli přejít z iOS na Android.

Text: Ondřej Kaňa, Zdroj: Google

Google ve své tiskové zprávě uvádí, že za poslední rok bylo aktivovaných přes miliardu mobilních telefonů s Androidem. Jedním z nich byl i náš redakční Samsung Galaxy S22 Ultra (recenze). A pro uživatele, kteří zvažují přechod z iPhone na telefony se systémem Android přichystal Google malé usnadnění.

Aplikace Switch To Android pro iOS do teď byla kompatibilní pouze s telefony Google Pixel. To se mění a od dnešního dne je možné ji využít se všemi telefony se systémem Android 12. Starý iPhone propojíte s novým pomocí kabelu či bezdrátově a pokyny v aplikaci pro iOS Vás už provedou celým procesem.

A proč by někdo měl přejít ze systému iOS na Android? Google uvádí hned 10 důvodů:

  1. Vyjádřete se novými způsoby: Pomocí aplikace Zprávy a Gboard je snadné a příjemné posílat zprávy - zejména mezi přáteli, kteří používají Android. Díky RCS jsou k dispozici skupinové chaty, vysoce kvalitní sdílení fotografií a videí, potvrzení o přečtení, reakce pomocí emodži a tisíce nálepek s mashup emodži vám pomohou vyjádřit své pocity. (Ujišťujeme vás, že vaši přátelé s iPhone budou stále dostávat vaše zprávy.)
  2. Videochat s kýmkoli a kdekoli: Pokud mají vaši přátelé a rodina účty Google, je snazší než kdy dříve videochatovat pomocí Google Meet na Androidu. Pokud dáváte přednost FaceTime, můžete jej stále používat v nejnovější verzi Chromu. S aplikacemi jako je WhatsApp můžete chatovat s kýmkoli zdarma po celém světě. Android má tolik možností, že je snadné zůstat ve spojení s těmi, na kterých vám záleží nejvíce.
  3. Nalaďte si svou oblíbenou hudbu: Sledujte nejnovější hity s vaší preferovanou streamovací službou dostupnou pro Android. A pokud jste si dříve zakoupili a stáhli hudbu do svého iPhone, vaše hudba se přenese do vašeho telefonu Android. Vaše nákupy a stažený obsah z Apple Music budou stále dostupné na vašem novém zařízení Android po stažení aplikace Apple Music.
  4. Vaše oblíbené aplikace a další: S Google Play najdete aplikace, které již používáte a máte rádi, a rychle začnete objevovat mnoho dalších. Plánujete výlet do přírody? Hipcamp vám pomůže zarezervovat si další kempovací místo, Skyview Lite bude vaším hvězdářským průvodcem po obloze a AllTrails vám pomůže najít túru, která je ideální pro vás a vaše přátele. Léto plné zábavy vám umožní váš nový Android.
  5. Ochrana soukromí na prvním místě: Na vašem novém telefonu jsou vaše data proaktivně chráněna systémem Android. Android pomáhá bojovat s malware, phishingem či spamem a pomáhá vás udržet o krok napřed před hrozbami. Aplikace Zprávy například pomáhá chránit lidi před 1,5 miliardami spamových zpráv měsíčně. Android také poskytuje včasná doporučení, jako je výzva k výběru předvoleb sdílení polohy při otevírání aplikace, které vám pomohou učinit nejlepší rozhodnutí pro vaše soukromí. 
  6. Více zařízení, která spolu lépe spolupracují: Vyberte si ze široké škály Chromebooků, chytrých hodinek s Wear OS, zařízení s Google TV a sluchátek s podporou Fast Pair, jako jsou Pixel Buds, které lépe spolupracují s vaším telefonem. AirPods také budou nadále fungovat s vaším novým zařízením se systémem Android.
  7. S aplikacemi a službami Google toho zvládnete víc: Cestujete na dovolenou a nerozumíte místním nápisům? Naskenujte text a okamžitě ho přeložte, abyste se rychle dostali do cíle. Upravujete dokument Google na notebooku, ale potřebujete ho dokončit na cestách? Můžete snadno pokračovat v práci i na telefonu se systémem Android. Google si zakládá na tom, že je užitečný, a to nejlepší ze společnosti Google je zabudováno v telefonech se systémem Android.
  8. Sdílejte hudbu, fotografie a další obsah napříč zařízeními: Sdílejte hudbu, fotografie a další soubory mezi blízkými zařízeními se systémem Android a Chrome OS. Pro sdílení obsahu, jako jsou fotografie a videa, se zařízeními, která nejsou součástí systému Android, můžete snadno použít sdílení integrované do aplikace Fotky Google nebo několika dalších aplikací, které umožňují sdílet je s přáteli a rodinou a uchovávat je pro budoucnost.
  9. Přizpůsobte si domovskou obrazovku pomocí widgetů Android: Widgety jsou užitečným doplňkem každé domovské obrazovky, díky kterému máte informace, které jsou pro vás nejdůležitější, přímo na dosah ruky. V systému Android bude brzy k dispozici 35 widgetů přímo od Google, takže ať už chcete mít snadný přístup k dopravním informacím v reálném čase v Google Maps, nebo mít připravené překlady, abyste mohli komunikovat s rodinou a přáteli, systém Android vám usnadní život.
  10. Technologie, která je užitečná pro každého: Každý má svůj vlastní způsob používání zařízení. Proto vytváříme přístupné funkce a produkty, které fungují pro různé způsoby, jakými lidé chtějí vnímat svět. Ať už chcete používat zařízení, aniž byste potřebovali obrazovku, pomocí funkce TalkBack, nebo chcete zaznamenat, co říkáte nahlas, a vytvořit přepis v reálném čase pomocí funkce Live Transcribe, systém Android vám nabízí řešení, kdy a jak vy potřebujete.

Dává vám smysl přechod ze systému iOS telefonů iPhone na telefon se systémem Android? A co říkáte na 10 důvodů, proč by majitel iPhone měl svůj telefon vyměnit právě za telefon s Androidem? Napište do diskuse.Chytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!