VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Google Mapy pro Android spouští nový widget Provoz v okolí

08.07.2022

Google oznámil nový widget pro Google Maps už v červnu, nyní se zavádí pro všechny uživatele systému Android. Pomocí nového widgetu můžete vidět aktuální provoz ve vašem okolí.

Text: Ondřej Kaňa, Zdroj: Google

Google ve své tiskové zprávě uvádí: "Ať už dojíždíte do práce nebo vyrážíte za přáteli, předpovědi dopravy v reálném čase v Mapách Google vám pomohou snadno naplánovat trasu. A díky novému widgetu s dopravními informacemi v okolí, který bude spuštěn v následujících týdnech, uvidíte tyto informace pro svou aktuální polohu přímo na domovské obrazovce systému Android."

V těchto dnech se tento slíbený widget rozšiřuje mezi všechny uživatele telefonů se systémem Android a pomocí aktualizace na straně serveru Google dorazil i na náš redakční Samsung Galaxy S22 Ultra (recenze).

V základu má widget rozměry 3x2 a maximální velikost 4x4. Tedy bohužel nejde roztáhnout přes celou obrazovku telefonu. Pozadí widgetu (tmavý či světlý motiv) se liší dle nastavení systému. Ikona lupy v pravém dolním rohu widgetu umožňuje přiblížení a oddálení mapy. Po kliknutí na widget se dostanete do záložky Provoz v okolí na Google Maps. Pro využívání widgetu na ploše je nutné povolit přístup k poloze zařízení a nastavit na "vždy".

Co říkáte na nový widget pro Google Mapy? Využijete jej? Napište do diskuse.Chytrá domácnost se stává běžnou součástí našich životů, s různými výrobci může být ale integrace složitá. Nový standard Matter slibuje zjednodušení. Jak funguje spolu s chytrou domácností od Google?

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!