VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Nastavte si u telefonů Samsung Galaxy adaptivní frekvenci na 96Hz

25.04.2022

Mobilní telefony Samsung Galaxy umožňují nastavit pevnou obnovovací frekvenci displeje na 60 Hz nebo adaptivní na 120 Hz. Velmi jednoduše lze ale nastavit jako maximum 96 Hz a šetřit tak baterii telefonu.

V recenzi Samsung Galaxy S22 Ultra jsem chválil displej a to včetně plynulosti, kterou zajišťuje adaptivní obnovovací frekvence až 120 Hz. I když frekvence při nečinnosti displeje, resp. při zobrazovaní statického obrazu, dokáže klesnout na 24 Hz, tak má její maximální hodnota vliv na vybíjení baterie.

Řešením pro menší spotřebu energie je snížení frekvence, telefony Samsung Galaxy však umí snížit frekvenci jen na 60 Hz a na takto neplynulý pohyb se asi nikdo z majitelů těchto telefonů nechce dívat. Další možností je použít aplikaci Galaxy Hz Max.

Tato aplikace totiž umožňuje nastavit adaptivní obnovovací frekvenci na 96 Hz, což je takový ideální kompromis mezi dostatečnou plynulostí displeje a delší výdrží telefonu na jedno nabití baterie. Aplikace je zdarma, zaplatit si lze za některé další funkce. Jednou z takových funkcí je snížení minimální frekvence na 10 Hz, což i přes sliby u řady Galaxy S22 nativně telefony neumožňují. Nastavení 96 Hz frekvence je pak možné u všech rozlišeních, tedy i u maximálního WQHD, kterým disponuje Samsung Galaxy S22 Ultra.

Samotná aplikace se na vybíjení baterie podílí minimálně (do 1%) a úspora energie se při mém používání pohybovala kolem 10% SOT. V řeči čísel to znamená, že jsem si u rozsvíceného displeje polepšil zhruba o 30 minut. Jestli to je dostatečná satisfakce za snížení obnovovací frekvence ze 120 Hz na 96 Hz ponechám na každém z vás. Nutné podotknout, že tohle zvýšení SOT bylo jen snížením maximální frekvence na 96 Hz a žádné další možnosti nastavení jsem v aplikaci neprováděl. Každopádně číslo berte s rezervou, nasimulovat stejné podmínky použití telefonu není v podstatě možné.

Další zajímavou funkcí je automatické vypnutí senzorů, na které dokonce není nutné použít root. Senzory telefonu se pak automaticky vypnout ihned, jak se vypne displej a zůstanou vypnuté dokud se displej nezapne. To by mělo také minimalizovat vybíjení baterie v době, kdy se telefon nepoužívá. Další funkce aplikace najdete popsány na XDA fóru.

Nastavení, která v aplikaci provedete, zůstanou aktivní i po odinstalování aplikace. Tedy pokud jste si aplikaci vyzkoušeli a nechcete ji používat, tak před jejím odinstalování nezapomeňte vrátit všechna nastavení do defaultní podoby.

Znáte a používáte aplikaci Galaxy Hz Max? Napište nám do diskuze.

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!