VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Recenze Niceboy RAZE 2 twins: chcete 1 velký nebo 2 malé reproduktory?

18.06.2019

Na recenzi dorazil Niceboy RAZE 2 twins, který přináší unikát na trhu s Bluetooth reproduktory, ten lze totiž použít jako jeden velký nebo dva malé samostatné. Nechybí vodotěsnost a výkon 24W. Jak uspěl v Niceboy RAZE 2 twins v recenzi?

Technické parametry Niceboy RAZE 2 twins

 • Verze Bluetooth: 4.2
 • Podporované Bluetooth profily: A2DP1.2, HFP1.6, HSP1.2, AVRCP1.4, podpora TTS
 • Vzdálenost přenosu: 10 m
 • Frekvence: 68 Hz - 20 kHz
 • Citlivost: ≥70dB
 • Výkon: 24 W (2 x 12 W)
 • Baterie: 2 x 1500 mAh
 • Výdrž: 8-10 hodin (při 70% hlasitosti)
 • Doba nabíjení: 3 hodiny
 • Nabíjecí napětí/proud: 5V/0,8A
 • Vodotěsnost: IPX7
 • Rozměry: 84 mm / 84 mm / 210 mm
 • Hmotnost: 750 g
Niceboy Raze 2 Twins lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Design, vlastnosti a výdrž Niceboy RAZE 2 twins

Niceboy RAZE 2 twins je tak trochu jiný reproduktor. Tento reproduktor se totiž skládá ze dvou samostatných reproduktorů, které jsou propojeny technologií True wireless. Co to znamená v praxi? Můžete Niceboy RAZE 2 twins využít jako jeden velký samostatný reproduktor, stejně jako Niceboy RAZE (recenze) nebo jako dva stereo reproduktory, které si postavíte třeba k monitoru. Toto je opravdu skvělé řešení! Popřípadě můžete používat jen jeden ze 2 reproduktorů samostatně.

Design Niceboy RAZE 2 twins je pak klasický. Jedná se o černý reproduktor, který je doplněný o modré (Niceboy) prvky. Dodáván je s pogumovaným krytem, do kterého můžete po spojení obou reproduktorů Niceboy RAZE 2 twins vložit.

Ovládací prvky najdete na obou z reproduktorů. To znamená, že nechybí tlačítka pro ovládání hlasitosti a přeskakování skladeb, ale také zapnutí/vypnutí reproduktoru. Každý z reproduktorů však musíte zapínat zvlášť. Hlasitost a přeskakování na další a předešlou skladbu už pak můžete provádět jen z jednoho reproduktoru. Na každém z reproduktorů pak najdete microUSB zdířku pro nabíjení. Součástí prodejního balení je také nabíjecí USB kabel se dvěma výstupy a nabíjet tak můžete oba reproduktory najednou. Na ovládacím tlačítku zapnutí pak najdete informační diodu.

Zpracování reproduktoru je více než příkladné a to nejspíše také díky vodotěsnosti pomocí certifikace IPx7. Což znamená, že Niceboy RAZE 2 twins můžete ponořit do hloubky 1 metru až na 30 minut.

Niceboy RAZE 2 twins má dvě baterie, každá o kapacitě 1500 mAh. Výrobce na svém webu uvádí, že reproduktor vydrží na jedno nabití až 10 hodin při 70% hlasitosti. Tato výdrž se dá plně potvrdit s tím, že 10 hodin výdrže není pro reproduktor žádný problém.

Kvalita reprodukce

Niceboy RAZE 2 twins má frekvenci 68 Hz až 20 kHz s citlivostí ≥70dB. Basová složka pro pop či rock je naprosto dostačující a určitě oceníte sílu a hutnost basů. Při nejvyšší hlasitosti dochází k mírnému zkreslení výšek, pokud ovšem budete reproduktor pouštět na doporučenou 70% hlasitost, tak si ničeho nevšimnete. Středy jsou pak naprosto v pořádku. Vzhledem k výkonu 24W nebudete mít ani problém s celkovou hlasitostí reproduktoru a určitě se bude hodit jako "venkovní" reproduktor.

Závěr

Niceboy RAZE 2 twins je na českém trhu unikát. A to hlavně pro svou konstrukci. Lze ho využívat jako jeden velký 24W reproduktor nebo jako 2 malé, samostatně rozdělené. A díky této konstrukci v podstatě nemá konkurenci. Toto je největší výhoda Bluetooth reproduktoru Niceboy RAZE 2 twins.

Po zvukové stránce se v ceně kolem 2000Kč nedá tomuto typu reproduktoru nic vytknout. Zamrzet může jen nemožnost přehrávání z USB či paměťové karty a absence 3,5mm AUX vstupu. Co potěší je stabilita Bluetooth připojení a vodotěsnost reproduktoru, se kterým se tak nemusíte bát vyjít i mimo domov. I výdrž 10 hodin je v této cenové relaci více než slušná.

Produkt na recenzi zapůjčil niceboy.cz 

Niceboy Raze 2 Twins lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Fotogalerie Niceboy RAZE 2 twins

Diskuze Niceboy RAZE 2 twins

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!