VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Recenze Niceboy HIVE pods: když chcete sluchátka opravdu bez drátů

11.11.2018

Niceboy chce se svými sluchátky HIVE pods zatopit především sluchátkům Airpods od Apple. Minimálně cenou se jim to opravdu podaří. Ale jsou i v ostatních ohledech Niceboy HIVE pods alespoň dobrá sluchátka? Takhle dopadla v naší recenzi.

Technické specifikace Niceboy HIVE pods:

 • Verze Bluetooth: 4,2
 • Vzdálenost přenosu: 10 m
 • Podporované profily Bluetooth: A2DP/HFP/HSP/AVRCP
 • Doba přehrávání: až 3 hodiny
 • Doba hovoru: až 3 hodiny
 • Frekvence: 20 Hz - 20 kHz
 • Doba nabíjení: 2 hodiny
 • Baterie sluchátek: 50 mAh, Li-Pol
 • Baterie boxu: 1500 mAh
 • Impedance: 32 Ω
 • Citlivost: 92dB±3dB
 • Velikost měniče: 8 mm
 • Hmotnost včetně boxu: 80 g
 • Rozměry boxu: 100x100x53 mm
Niceboy HIVE Pods lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Popis a vlastnosti

Po outdoorovém reproduktoru Niceboy RAZE se dostává také na recenzi bezdrátových sluchátek Niceboy HIVE pods. V jejich prodejním balení najdeme mimo samotných sluchátek také nabíjecí USB kabel a náhradní nástavce do uší a to v různých velikostech. Sluchátka pak jsou vložena v černém boxu, který slouží na nabíjení.

Ve sluchátkách najdeme baterii s kapacitou 50 mAh, což vystačí na zhruba 3 hodiny poslechu. Nabíjecí box pak má kapacitu baterie 1500 mAh a dokáže sluchátka nabít až na celkových 30 hodin přehrávání.

Ze všeho nejlepší na Niceboy HIVE pods je pak jejich jednoduchá obsluha. Po prvním spárování s mobilním telefonem se už o nic nemusíte starat. Po vložení sluchátek do boxu dojde k jejich automatickému vypnutí a sluchátka se začnou nabíjet. Pokud sluchátka vyjmete z boxu, tak se sama zapnou, propojí se jak s mobilním telefonem, tak i mezi sebou a jsou připravena k použití. Není nutné mačkat žádná tlačítka. Fakt paráda.

I při přehrávání hudby není nutné vůbec vytahovat mobilní telefon. Na sluchátkách najdeme totiž ovládací tlačítka, které zvládnou přeskakovaní mezi skladbami, změnu hlasitosti či pozastavení a spuštění skladby. Na pravém sluchátku najdeme také mikrofon a pomocí HIVE pods můžete vyřídit i telefonní hovor. Od mikrofonu však nečekejte žádné zázraky, na vyřízení rychlého hovoru to však stačí.

Signál z mobilního telefonu je posílán do pravého (hlavního) sluchátka, které pak posílá signál dál do levého. Pokud chcete používat jen jedno sluchátko, tak je i tato možnost. Využít však musíte pouze to pravé.

Kvalita reprodukce

Niceboy HIVE pods mají skvělou frekvenci 20Hz - 20kHz, impedanci 32 Ω a citlivost 92dB. Co Vás po prvním spuštění asi nejvíc překvapí je jejich vysoká hlasitost. Chápu, že většina veřejnosti si neustále stěžuje, že běžná sluchátka hrají potichu, ale tady je to opravdu extrémně moc nahlas. Na druhou stranu je nutné říci, že ani při této maximální hlasitosti nedochází ke zkreslení zvuku a je v něm plno detailů. Osobně jsem sluchátka musel mít nastavena na 50% hlasitost, ta mi vyhovovala maximálně.

Na své si přijdou milovníci basů, které jsou hutné a nepostrádají sílu. Pokud jste ovšem vyznavači rockové muziky, tak si nejspíše budete muset pohrát s ekvalizérem a nějaké to procento z basů ubrat. V ostatních případech budete s basovou složkou spokojeni. Výšky jsou vcelku příjemné a problém není ani se středy. A pokud bude zapotřebí, tak i zde si hravě poradíte s ekvalizérem. Celkově jsou po hudební stránce Niceboy HIVE pods velmi příjemné překvapení.

Závěr

Musím říct, že jsem se celkem bál zcela bezdrátových sluchátek v této cenové hladině. Hlavně jak budou sluchátka komunikovat mezi sebou a jestli nebude docházet k výpadkům signálu. Během celého testu došlo k výpadku na cca 1 sekundu dvakrát. Což na 14 denní test je více než dobré.

Pokud tedy toužíte po true wireless sluchátkách, které vypadají po designové stránce velmi dobře a navíc i opravdu slušně hrají, tak rozhodně s Niceboy HIVE pods neuděláte chybu. Zamrzí tak jen výdrž na jedno nabití sluchátek, která by mohla být vyšší. Jinak si Niceboy HIVE pods zaslouží jen samou chválu.

Sluchátka Niceboy HIVE pods koupíte v českých eshopech za tuto cenu:

Niceboy HIVE Pods lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!