VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Recenze Niceboy HIVE podsie: levná a opravdu bezdrátová sluchátka

10.09.2019

Niceboy na trh s audiem přichází již s druhými True Wireless sluchátky. Niceboy HIVE podsie budou patřit k těm levnějším. Jak dopadla tato sluchátka v našem testu?

Technické specifikace Niceboy HIVE pods

  • Verze bluetooth: 5.0
  • Podporované profily Bluetooth: HFP, A2DP, AVRCP, SPP, PBAP
  • Vodotěsnost: IP54
  • Vzdálenost přenosu: 10 m
  • Frekvence: 20 Hz - 20 kHz
  • Citlivost: 110dB ± 3dB
  • Velikost měniče: 8 mm
  • Kapacita baterie sluchátek: 60 mAh
  • Kapacita baterie nabíjecího boxu: 400 mAh
  • Výdrž baterie: 3,5 hodiny sluchátka (15 hodin celkem s boxem)
Niceboy HIVE podsie lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Popis a vlastnosti

Po sluchátkách Niceboy HIVE pods (recenze) se k nám na recenzi dostává i levnější verze HIVE podsie a to dokonce několik týdnů před uvedením na trh. V některých ohledech je tato novinka dokonce lépe vybavena, než dražší sourozenec. Primárně musím zmínit certifikaci IP54, což znamená ochranu proti stříkající vodě. V praxi tak Niceboy HIVE podsie zvládnou i déšť. Potěší také Bluetooth ve verzi 5.0.

Sluchátka HIVE podsie s hmotností 4 gramy (hmotnost jednoho sluchátka) mají baterii o kapacitě 60 mAh, což dle výrobce stačí na 3,5 hodiny poslechu hudby. Výdrž během testování byla lehce nad 3 hodiny a to s nastavenou hlasitostí na 50%. Ke sluchátkům dostanete také box s rozměry 55 x 25 x 44 mm a s hmotností 30 gramů (bez sluchátek), ve kterém můžete sluchátka přenášet a hlavně se v boxu sluchátka nabíjejí. Box má baterii s kapacitou 400 mAh a sluchátka dle našich testů dokáže nabít cca 4x. Na přední straně boxu najdete informační diody, které znázorňují stav nabití. Diody se aktivují po vložení sluchátek do boxu nebo je možné je zapnout pomocí tlačítka na zadní straně boxu.

Box navíc prošel změnou designu a nyní je vyveden v matné (pogumované) černé úpravě. To při používání znamená, že nebude docházet k trvalému poškrábání boxu, jako tomu bylo u lesklého provedení dříve testovaných HIVE pods. Je ovšem nutné počítat s tím, že na boxu HIVE podsie budou ulpívat otisky prstů. Box se pak nabíjí pomocí USB-C portu a v balení najdete pochopitelně i příslušný kabel.

Sluchátka nebo chcete-li hudba se ovládá pomocí tlačítek, které Niceboy označuje jako smartbuttons. Skvělé je, že pomocí sluchátek lze ovládat i hlasitost přehrávané hudby - dvojitý stisk pravého tlačítka znamená zvýšení hlasitosti a naopak tlačítko na levém sluchátku provede snížení hlasitosti. Pomocí tlačítek je pochopitelně možné hudbu pozastavit a znovu spustit či lze přeskakovat skladby - tlačítko na pravém sluchátku znamená další skladbu a tlačítko na levém sluchátku zase krok zpět. 

Pokud sluchátka Niceboy HIVE podsie spárujete se svým telefonem, tak další zapínání už nemůže být jednodušší. Stačí vyndat sluchátka z nabíjecího boxu, sluchátka se zapnou, propojí se s mobilním telefonem a jsou připravena k použití. A pokud již máte v telefonu spuštěnu aplikaci pro přehrávání hudby (my jsme testovali se Spotify), tak stačí jen zmáčknout tlačítko na sluchátku a hudba se začne ihned přehrávat. Naopak po vložení sluchátek do boxu se automaticky vypnou a začnou se nabíjet.

Sluchátka mají také mikrofon, který se využívá pro telefonní hovory se spárovaným mobilem. Mikrofon má redukci šumu, ovšem jeho kvalita nikterak nevyčnívá z toho, co jsme u tohoto typu sluchátek zvyklí - kvalitní moc není. Hovor ovšem v klidu vyřídíte.

Kvalita reprodukce

Frekvence u Niceboy HIVE podsie je skvělých 20Hz až 20kHz, citlivost je udávaných 110dB ± 3dB a samotná sluchátka mají měniče o velikosti 8mm. Maximální hlasitost sluchátek je tak vysoká, že nevěřím tomu, že někdo vůbec takto hlasitá sluchátka v uchu snese. Naštěstí se to dá řešit snížením hlasitosti. Já osobně musel mít hlasitost na 50%. Dokonce maximální hlasitost byla tak vysoká, že ani nejsem schopen posoudit zkreslení zvuku při této maximální nastavené hlasitosti, mé uši nevydržely poslech ani jedné skladby. V případě snížení hlasitosti je ovšem zvuk velmi kvalitní.

Basy u Niceboy HIVE podsie nepostrádají sílu a to hlavně v kontextu toho, jak malá sluchátka to jsou. Důležité ovšem je si sluchátka správně nasadit do ucha a zvolit správnou velikost špuntů (to ovšem platí pro všechna špuntová sluchátka). Spokojený jsem byl také s výškami a středy mile překvapily. Dohromady se jedná o vyváženou kompozici, kterou lehce můžete doladit pomocí ekvalizéru. Předchozí text platí pro již zmíněnou nastavenou 50% hlasitost sluchátek, která ale u většiny konkurence je maximem, které lze nastavit.

Celkově sluchátka Niceboy HIVE podsie velmi mile překvapila po stránce kvality reprodukce hudby. Pokud si vezmeme fakt, jak malá sluchátka to jsou, tak výsledky jsou opravdu výborné.

Závěr

Za týden testování jsem si na sluchátka Niceboy HIVE podsie opravdu zvykl. Propojení s telefonem, v mém případě s Xiaomi Mi 9 (recenze), je bezproblémové, tedy pokud nebudete mít sluchátka přikryta třeba rukou (u této technologie to ovšem není nic překvapivého). Zimní čepice (ano i tu jsem zkoušel) jim nevadí. Po zvukové stránce mají Niceboy HIVE podsie také co nabídnout. Pochopitelně v rámci cenové hladiny sluchátek do 1400Kč. Pochválit musím také to, že samotná sluchátka jsou opravdu malá a velmi lehká, což usnadňuje používání a navíc sluchátka nevypadají v uchu monstrózně a vlastně ani směsně, jako to je k vidění u některých jiných značek.

Odradit může jen výdrž 3 hodiny na jedno nabití, ovšem v této ceně nenajdete truewireless sluchátka, která na tom budou lépe. Dobrou zprávou je, že box sluchátka nabije 4x a není tak nutné mít sebou neustále kabel. Připravte se také na to, že box od sluchátek budete neustále leštit, protože to je opravdu velký lapač otisků prstů.

Celkově můžu sluchátka Niceboy HIVE podsie doporučit všem, kteří se nechtějí otravovat s kabely, využít se tato sluchátka dají také na sportování (v uších drží velmi dobře) a bát se nemusíte ani deště, kdy Niceboy HIVE podsie jsou chráně certifikací IP54.

Produkt na recenzi zapůjčil niceboy.cz 

Cena sluchátek Niceboy HIVE podsie v době testování: 1490Kč.
Aktuální cenu zjistíte na odkazu níže:

Niceboy HIVE podsie lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Fotogalerie Niceboy HIVE podsie

Diskuze Niceboy HIVE podsie

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!