VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Recenze Niceboy ORYX K600: kovová mechanická klávesnice pro hráče

04.09.2019

ORYX je nová řada produktů pro hráče, pod kterou je podepsaná značka Niceboy. K nám na recenzi se dostala mechanická klávesnice Niceboy ORYX K600 s vlastním softwarem. Jak ORYX K600 dopadla v recenzi?

Niceboy na český trh přichází se značkou ORYX, která je určena pro hráče. V nabídce jsou ORYX sluchátka, myši a klávesnice. Více se dozvíte v samostatném článku ORYX: nová herní řada pro gamingové nadšence. My si v recenzi posvítíme na nejvyšší model klávesnice Niceboy ORYX K600.

Specifikace Niceboy ORYX K600

  • Rozměry: 445 x 137 x 50 mm
  • Hmotnost: 850 g
  • Počet kláves: 105
  • Spínače: mechanické OUTEMU
  • Životnost: 50 miliónů stlačení
  • Anti-ghosting: všechny klávesy (NKRO)
  • Kabel: 1,8 m s pozlaceným USB konektorem
  • Připojení: USB 2.0
  • Multimediální klávesy: Ano s podporou klávesy FN

Niceboy ORYX K600 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Zpracování klávesnice a funkce

Niceboy ORYX K600 je poměrně rozměrná klávesnice a díky kovovým prvkům není ani nikterak lehká. Tělo klávesnice je tvořeno plastovou vanou, na které se nachází kovový lát, který je vyveden z broušeného hliníku. Klávesnice ORYX K600 se dodává pouze v černé barevné variantě s opleteným kabelem. Pevnost a tuhost klávesnice je prvotřídní, to samé slovo se dá použit na celkové zpracování. Na spodní straně klávesnice jsou nožky, které jsou pogumované.

Rozložení kláves je standardní, na ORYX K600 najdeme jednořádkový Enter a dvě dlouhé klávesy Shift. Klávesy mají pogumovaný povrch a jsou velmi příjemné na dotyk. Klávesy jsou navíc lehce prohnuté, což napomáhá najít střed klávesy jen po hmatu. Všechny klávesy podporují anti-ghosting (N-Key rollover) a nechybí ani možnost uzamknutí klávesy Windows.

Klávesnice má také podložku na zápěstí, na které se nachází podsvícené logo ORYX. Tady již nebyl použit pogumovaný materiál jako na klávesách a i když plast podložky není nijak nepříjemný, je škoda, že není tato podložka pogumovaná.

Speciální funkce jsou pak dostupné na funkčních klávesách F1 až F12 a to současným stlačením s klávesou FN. Najdeme zde možnost ovládání hlasitosti, přeskakovaní skladeb a nechybí ani možnost otevření emailového klienta nebo třeba kalkulačky.

Dále je možné nastavovat intenzitu podsvícení kláves a nechybí ani profily, které aktivují různé režimy podsvícení. Kromě velkého množství přednastavených barevných či herních režimů podsvícení nabízí klávesnice i možnost individuálního nastavení všech kláves přes počítačový software ORYX K600. Pomocí programu lze nastavovat i makra.

Program ORYX K600 a nastavení klávesnice

Program pro klávesnici Niceboy ORYX K600 si můžete stáhnout z webu výrobce. Dobrou zprávou je, že tento program je kompletně v češtině. Program nabízí vlastní profily, kde je možné nastavit nejen podsvícení - včetně game módu, kde si můžete podsvítit jen klávesy určené pro hraní nebo tyto klávesy podsvítit jinou barvou, než je zbytek kláves, ale také si zde můžete přiřadit makra k jednotlivým klávesám. Vytvořit můžete také své vlastní klávesové zkratky.

Používání

Niceboy ORYX K600 využívá mechanické tlačítka OUTEMU red. Stisk je lehký (47 gramů) a zdvih tlačítek je nízký (2,1 mm). Tyto specifikace napomáhají také ke snadnému psaní na klávesnici. I když já bych se přimlouval za ještě větší možnost zvednutí klávesnice pomocí nožek na spodní straně (větší sklon klávesnice). Velkou výhodou red spínačů je tichost úderů, na mechanickou klávesnici jde opravdu o parádní výsledek.

Podsvícení kláves udělá svou práci v noci, a protože lze nastavit i intenzitu podsvícení, tak se nemusíte bát, že Vám podsvícení vypálí díru do oka. Podsvíceny ovšem nejsou jen popisky na klávesnici, ale svítí i okraje kláves ze spodní strany, což ještě víc usnadňuje orientaci na klávesnici za tmy. RGB podsvícení pak umožňuje si vyhrát s barevnou škálou a určitě si vyberete barvu, která se Vám bude líbit. Jak jsem psal v recenzi již výš, Anti-ghosting podporují všechny klávesy na ORYX K600.

Závěr

Niceboy se svou klávesnicí ORYX K600 se zařadil mezi další velké množství mechanických klávesnic pro hráče. Sází na pevnou konstrukci s kovovými prvky a RGB podsvícením, které nabízí opravdu nepřeberné množství nastavení. Jistě potěší také kvalitní OUTEUM red switche, které jsou opravdu tiché. Přehlédnout se nedá ani vlastní program, programovatelná makra a někteří jistě ocení i opletený kabel.

Osobně bych měl připomínku jen k malému náklonu s vyklopenými nožky klávesnice, což pro mě znamenalo zvykání si na psaní na klávesnici (i když tuhle recenzi jsem na ORYX K600 úspěšně dopsal) a opěrka zápěstí mohla mít stejně příjemný materiál, jaký byl použitý na klávesy.

Niceboy ORYX K600 to nebude mít vůbec lehké v obrovské konkurenci mechanických klávesnic na trhu. První model, který je současně nejvyšším mezi klávesnicemi ORYX, se jim ale opravdu povedl.

Co na mechanickou klávesnici Niceboy ORYX K600 říkáte? Napište do diskuze pod recenzí. Níže si také můžete prohlédnout kompletní fotogalerii klávesnice Niceboy ORYX K600.

Produkt na recenzi zapůjčil niceboy.cz 

Cena klávesnice Niceboy ORYX v době testování: 2990Kč.
Cena aktuální v českých eshopech viz odkaz níže.

Niceboy ORYX K600 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Fotogalerie Niceboy ORYX K600

Diskuze Niceboy ORYX K600

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!