VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Rutiny Google asistenta jdou nově přejmenovat bez ohledu na spouštěč

10.04.2022

Google si připravil další novinku, která by měla usnadnit používání chytrého asistenta. Nově je možné rutiny přejmenovat nezávisle na spouštěči, tedy na slovu nebo větě, jenž rutinu aktivuje.

Před několika týdny přišel Google s aktualizací Google Home aplikace, která proměnila ovládání zařízení, které v aplikaci máte. Další novinka se týká rutin.

Dříve, když jste si vytvořili rutinu a přiřadili k ní nějaký spouštěč, tedy slovo nebo větu, kterou musíte říct po vyslovení "OK, Google", tak se rutina automaticky pojmenovala po tomto spouštěči. Nově už jde rutinu pojmenovat (a ty současné přejmenovat) nezávisle na tomto spouštěči. Tedy název rutiny Google asistenta může být klidně i v češtině. Novinkou je také fakt, že k rutině, která se spouští na základě času (tedy nikoliv na základě věty), již není nutné přidávat žádný hlasový příkaz.

Doporučujeme k přečtení: Aktualizace Google Home usnadní ovládání chytré domácnosti

Přejmenování názvů rutin je dostupné v aplikaci Google Home nebo přes nastavení asistenta Google. V aplikaci Google Home se změny provedou automaticky, bez nutnosti stahovat novou verzi aplikaci.

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!