VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Aplikace Google Home nově podporuje živý stream z Tuya, Smart Life a Xiaomi kamer

30.03.2023

Aplikace chytré domácnosti Google Home začala podporovat živý stream z bezpečnostních kamer, které nejsou vyrobeny pod hlavičkou Google Nest. Nově totiž podporuje kamery Tuya, Xiaomi či Smart Life.

Text: Ondřej Kaňa

Editace 3.4.2023:  dle internetových diskusí se dostalo také na podporu bezpečnostních kamer Xiaomi, Wyze a dalších. Vypadá to, že Google integroval do své chytré domácnosti všechny kamery třetích stran, které podporují stream videa přes Chromecast.

Původní článek z 30.3.2023: V lednu jsem psal o tom, že Aplikace Google Home začne podporovat starší kamery Google Nest. V Google ovšem nelení a pomocí aplikace Google Home si nově zobrazíte také živý stream z kamer, které běží pod aplikací Tuya. Článek obsahuje fotogalerii.

Co je Tuya?

Tuya je oblíbená aplikace pro chytrá zařízení, která umožňuje uživatelům snadno ovládat své inteligentní spotřebiče a osvětlení přes svůj smartphone nebo tablet. Aplikace Tuya funguje na bázi cloudového systému, který umožňuje uživatelům ovládat svá zařízení odkudkoliv a kdykoliv. Tuya umožňuje uživatelům snadno integrovat své zařízení s ostatními chytrými domácími systémy, jako je například Amazon Alexa, Google Assistant nebo Apple HomeKit.

Díky aplikaci Tuya mohou uživatelé ovládat svá chytrá domácí zařízení v reálném čase a získávat užitečné informace o jejich využívání. Aplikace Tuya umožňuje uživatelům také vytvářet scény a rutiny. Celkově je aplikace Tuya skvělým řešením pro ty, kteří hledají jednoduchý a efektivní způsob, jak ovládat chytrou domácnost.

Tuya poskytuje svou technologii jako službu pro výrobce chytrých zařízení a pomáhá jim vytvářet své vlastní chytré produkty. Tyto produkty jsou pak běžně označovány pod různými značkami, jako například "Smart Life", "Brilliant Smart", "Geeni", "Lohas", "Merkury Innovations", "Nooie" a mnoho dalších. I když jsou tyto značky odlišné, používají stejnou technologii Tuya, což umožňuje uživatelům používat aplikaci Tuya k ovládání všech těchto zařízení z jedné aplikace (není nutné používat aplikaci od jednotlivých výrobců).

Co Google Home s kamerami Tuya umí?

Na začátek je třeba říct, že v Google Home nejde sledovat živý stream ze všech kamer, které mám přidané v aplikaci Tuya. Domnívám se, že kamery, které neumožňují náhled živého videa postrádají podporu Chromecast.

V případě, že ovšem máte kameru, která je přes Tuya ekosystém přidaná do Google Home, tak po jejím rozkliknutí nově vidíte živý náhled videa i právě v aplikaci od Google (dříve jste se dostali pouze do nastavení). Žádné další možnosti k dispozici nejsou. Ale konečně je zde možnost mít přehled o všech kamerách na jednom místě i s možností náhledu videa.

Pokud si v aplikaci Google Home na záložce oblibené rozkliknete sekci kamery, tak rovnou uvidíte živé video ze všech kamer v domácnosti. Zvonek Google Nest Doorbell (recenze) se tedy načte okamžitě, kamerám Tuya to trvá cca 5 až 8 sekund. Po kliknutí na jednotlivou kameru se pak dostanete k možnosti zobrazení na celou šířku displeje. Kamery Tuya si můžete přidat také mezi oblibené, kdy se záznam zobrazí rovnou při zapnutí apikace Google Home.

Od loňského roku podporuje webová verze Google Home živý náhled z kamer Nest, kamery Tuya v ní ovšem vidět nejdou. Tedy pro tyto kamery je v současné době možné využít jen aplikaci pro mobilní telefon.

Možnost zobrazení Tuya kamer mám v aplikaci Google Home ve verzi 2.66.1.13, žádná aktualizace ovšem nedorazila a vše se spustilo na straně serveru Google. Tedy nemáte-li tuto možnost, musíte počkat, až na vás dojde řada a novinku vám Google umožní.Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!