VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Kalibrace displeje monitoru pomocí nástroje ve Windows

14.04.2017

Nejnovější operační systémy Windows nabízí možnost kalibrace barev displeje. Je možné nastavit hodnotu gamma, nastavit správný jas či upravit kontrast.

Poprvé se kalibrace displeje objevila ve Windows 7 a tato možnost nechybí ani u novějších verzí a to včetně Windows 10. Pokud chcete spustit kalibraci displeje, tak zmáčkněte zkratku Windows + R a do příkazového řádku, který se objeví, napište dccw.

Otevře se Vám průvodce kalibrace barev displeje, ve kterém můžete postupně upravovat hodnotu gamma, jas, kontrast a nechybí ani nastavení vyvážení barev pomocí zobrazení odstínů šedé.

Veškeré nastavení probíhá pomocí obrázkového průvodce, který Vás velmi jednoduše navede, co na které obrazovce máte provést.

Celý proces nezabere ani deset minut a může Vám pomoci při správném nastavení displeje.

Máte zajímavý tip pro využívání systému Windows? Napište do diskuze:

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!