VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Recenze Niceboy X-fit GPS: chytrý náramek s GPS za nízkou cenu

24.11.2018

Otestovali jsme horkou novinku Niceboy X-fit GPS. Jde o fitness náramek se zabudovanou GPS, který zvládá 22 sportovních aktivit, měří tepovou frekvenci a zvládne i tempo nebo záznam trasy na mapě. Jak uspěl v recenzi?

Niceboy už dávno nejsou jen akční kamery. Nedávno jsme testovali skvělá true wireless sluchátka HIVE pods (recenze) a nyní se zaměříme na fitness náramek X-fit GPS. V prodeji je také základní verze X-Fitpolo bez GPS, kterou na českém trhu můžete zakoupit za tuto cenu:

Niceboy X-Fitpolo lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Technické parametry Niceboy X-fit GPS

  • Verze Bluetooth: 4.0
  • Doba provozu: Až 10 dnů bez GPS, až 5 hodin s GPS
  • Baterie: 160 mAh Li-Ion
  • Vodotěsnost: dle normy IP67
  • Displej: 0,96" OLED
  • GPS: ano
  • Kontinuální měření srdečního tepu: ano
  • Kompatibilita: Android (4.3 nebo vyšší) a iOS (8.3 a vyšší)
  • Rozměry: 44 mm x 225 mm x 13,4 mm
  • Hmotnost: 30 g
Niceboy X-fit GPS lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Design a funkce

Samotný náramek Niceboy X-fit GPS se skládá z modulu náramku a silikonového pásku, který je rozdělen na dvě části. V pásku je pak z jedné strany schováno USB pro nabíjení (tedy není nutné používat žádný nabíjecí adaptér). Náramek prostě jednoduše vložíte do portu USB v PC nebo do nabíjecího adaptéru od mobilního telefonu. Z druhé strany je pak modul GPS. Pásek se pak zapíná pomocí přezky, která jako jediná z celého náramku není černá - je stříbrná.

Tip: Recenze chytrých hodinek s GPS Xiaomi Amazfit Stratos

Na čelní straně náramku najdeme 0,98" OLED displej. Ten je barevný, ovšem není dotykový. Čitelnost na přímém slunci není vůbec špatná. Veškeré ovládání fitness náramku Niceboy probíhá přes tlačítko, které najdeme pod displejem. Zapnout displej lze pochopitelně i zvednutím ruky. Na spodní straně pak najdeme senzor srdečního tepu.

Náramek Niceboy X-fit GPS má certifikaci IPx7, což znamená, že s náramkem můžeme na 30 minut až do hloubky 1 metru. Tedy stejná certifikace, jako má např. Xiaomi Mi Band 2 (recenze). Uvnitř náramku je pak vibrační motorek, který upozorňuje na důležité události.

Na úvodní obrazovce náramku najdeme informace o aktuálním datu a čase, nechybí počasí a stav baterie (úvodní obrazovku lze měnit v menu kamery a zobrazené informace se pak odvíjejí od zvoleného designu obrazovky). Náramek dále zobrazuje počet kroků (a s tím spojenou ušlou vzdálenost a spálené kalorie), lze se dostat do menu notifikací (číst zprávy, emaily atd.), může spustit průběžné měření srdečního tepu a také je možné se dostat do dalšího nastavení náramku.

Vraťme se ještě k notifikacím. Náramek dokáže zobrazit notifikace z emailu, SMS či zobrazit ID volajícího. Bohužel nelze nastavit notifikace ze všech aplikací, které máte nainstalovány v mobilním telefonu, zkrátka si musíte vystačit s tím, co nabídne aplikace (Whatsapp, Facebook, Instagram atd.). Zapomenout musíte na české znaky, což ovšem osobně neberu jako velkou tragédii.

Záměrně jsem vynechal jednu položku, pod kterou se schovává výběr sportovních aktivit. X-fit GPS nabídne 6 sportovních aktivit, ovšem v aplikaci (více v samostatné kapitole) si můžete vybrat z celkových 22 aktivit. Namátkou se dá jmenovat klasická chůze a běh, nechybí pak ani kolo, fotbal, tenis, turistika, lyžování nebo třeba "plank - prkno" či švihadlo. V případě venkovních aktivit, které využívají GPS náramek změří také rychlost, nadmořskou výšku nebo tempo. A ještě jedna zmínka o GPS - její první spuštění trvalo kolem dvou minut, při dalších testech se ovšem spouštěla obvykle do 30 sekund. Čím lepší volný výhled, tím také rychlejší spuštění.

Výdrž na jedno nabití

Niceboy X-fit GPS disponuje baterií s kapacitou 160 mAh. Pokud ještě jednou zmíním Xiaomi Mi Band 2, tak tento náramek má baterii s kapacitou 70 mAh. Je ovšem nutné počítat s tím, že X-fit GPS má daleko větší a barevný displej a hlavně má GPS. Ta je totiž největším žroutem baterie. Se zapnutou GPS (je ji možné vypnout či aktivovat jen na sportovní aktivitu) náramek vydrží podle výrobce 5 hodin.

Tip: Recenze 3. generace notebooku Xiaomi Mi Notebook Air 13,3

My jsme se s GPS a se zapnutým kontinuálním měřením srdečního tepu dostali na hodnoty kolem 4 hodin. Tedy jde o sportovní náramek, který s Vámi dokáže absolvovat několik sportovních aktivit denně s GPS. Pokud GPS využívat nebudete, tak by měl X-fit GPS vydržet až 10 dnů. K této hodnotě jsem se dostával naprosto s přehledem a to se zapnutým kontinuálním měřením srdečního tepu. Nabití náramku pak trvá 2,5 hodiny.

Aplikace

Niceboyy X-fit GPS využívá pro přehled statistik a nastavení náramku aplikaci Hi Move. Ta je kompletně v češtině. Na úvodní obrazovce najdeme aktuální počet kroků a výpočet z kolika procent máme splněn cíl. Nechybí informace o ušlé vzdálenosti, srdečním tepu a kaloriích. Přepnout se můžete také do statistik monitoringu spánku. Zde vidíte kdy jste usnuli, jak dlouho jste spali a jak dlouho trval hluboký a lehký spánek.

Pokud chcete podrobnější statistiky, tak musíte přejít do záložky Data, kde najdete všechna data nejen za jeden den či filtrování po dnech, ale je také možné zobrazit týdenní, měsíční a roční statistiky.

V záložce Sport pak najdete přehled o sportovních aktivitách a tady spatřuji asi největší přednost aplikace Hi Move. V případě, že jste využili sportovní aktivitu s GPS, tak uvidíte záznam trasy na Google maps a nechybí ani detailní informace o rychlosti či tempu. V grafu pak můžete vidět jak se pohyboval srdeční tep.

Poslední záložka je Nastavení, kde můžete nastavit svůj osobní profil, nastavit cíle (kroky, vzdálenost, kalorie), zapnout budík. Dokonce lze nastavit i upozornění na pitný režim a taky lze nastavovat už zmíněné sportovní aktivity, které se následně zobrazí v samotném náramku.

Závěr

Nic není bez chyby. A ani Niceboy X-fit GPS. Zamrzí nemožnost nastavení upozornění ze všech aplikací, které máte v mobilním telefonu a design náramku je celkem nudný. Nebo spíše konzervativní. A za mě bych odstranil nápis X-fit na boku náramku. Výdrž náramku není vůbec špatná, ale osobně bych přežil i černobílý displej, pokud by se tím podařilo ještě o něco zvýšit výdrž. A také mi chyběla možnost nastavení plavání jako sportovní aktivity, ale chápu, že IPx7 proto není úplně určena.

Teď to vypadá, že jsem náramku naložil. Jenže! Ono je nutné si uvědomit, kolik X-fit GPS stojí. Zaváděcí cena je 1990Kč (aktuální cenu najdete níže) a to je za fitness náramek s GPS fakt paráda. Navíc máte na výběr 22 sportovních aktivit, které se dají detailně analyzovat v aplikaci a to včetně záznamu trasy na mapě. Dobře funguje také monitoring spánku a opravdu oceňuji, že není nutné spolu s náramkem tahat žádný nabíjecí adaptér a náramek pro nabíjení stačí strčit do USB. Certifikace IP67 také není rozhodně k zahození.

V poměru cena a výkon jde o jednu z nejlepších voleb na českém trhu. Pokud to s monitorováním sportovních aktivit myslíte vážně (nestačí vám jen počet kroků, ale chcete alespoň trochu víc statistik) a navíc oceníte GPS, tak je Niceboy X-fit GPS více než skvělou volbou.

Nezapomeňte se podívat na kompletní fotogalerii náramku X-fit GPS od Niceboy a zapojit se můžete také do diskuze pod recenzí.

Produkt na recenzi zapůjčil niceboy.cz 

Niceboy X-fit GPS lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Fotogalerie Niceboy X-fit GPS

Diskuze "Recenze Niceboy X-fit GPS"

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!