VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Nejlepší aplikace pro hodinky Samsung, Google a další s Wear OS v roce 2024

10.02.2024

Hodinky Samsung Watch 6 či Google Pixel využívají operační systém Wear OS, díky kterému mají dostupný Google play se spoustou aplikací. Vybrali jsme podle nás nejlepší aplikace, které pro Wear OS jsou dostupné. Znáte je všechny?

Text: Ondřej Kaňa

Pokud máte chytré hodinky s Wear OS, tak máte k dispozici velkou škálu aplikací, které můžete stahovat přes Google Play. Všechny níže doporučené aplikace byly testovány na hodinkách Samsung Galaxy Watch6 (recenze).

1. Gmail

Google konečně vydal aplikaci Gmail i pro hodinky s Wear OS. Tedy teď už nejste odkázáni pouze na notifikace u příchozího e-mailu, ale můžete si e-maily přečíst, odpovídat na něj a mazat je. Číst můžete celou konverzaci, tedy i v případě, že obsahuje více zpráv.  Pochopitelně nechybí ani možnost vytvořit a odeslat nový e-mail přímo z hodinek. Pokud použijete jako klávesnici Gboard, tak můžete text diktovat i v češtině. Do ciferníků pak můžete přidat kompilaci Gmailu, která obsahuje počet nepřečtených zpráv.

Gmail na Google Play

2. Google Keep

S Google Keep získáte neuvěřitelně jednoduchý přístup ke svým poznámkám. Verze Google Keep pro Wear OS navíc nabízí skvělou provázanost s aplikací v mobilním telefonu a také s webovou verzí Google Keep. Tedy když vytvoříte poznámku v telefonu, okamžitě ji vidíte i v hodinkách. Poznámky můžete v hodinkách vytvářet psaním po klávesnici, ale nabízí se také zadávání hlasem, které funguje skvěle i v češtině.

3. Google Assistant

Hodinky Samsung Watch 4 a Watch 5 umožňují změnit chytrého asistenta z Bixby na Google Assistant. Jak si tohoto asistenta od Google aktivovat právě v hodinkách od Samsungu s Wear OS jsme si popsali v samostatném článku. Pomocí Google Assistant si můžete nastavit budík nebo událost v kalendáři, popřípadě můžete ovládat svou chytrou domácnost.

4. Spotify a Youtube Music

Pokud si platíte předplatné Spotify nebo YouTube Music, tak vám jedna z těchto aplikací nesmí chybět ani v chytrých hodinkách s Wear OS. Skladby si můžete stáhnout například do hodinek Samsung Watch 4 a Watch 5, připojit k hodinkám sluchátka a můžete vyrazit ven i bez mobilního telefonu. Aplikace pak nabízejí přístup k vašim playlistům a můžete také ovládat z hodinek hudbu, přehrávanou na chytrých reproduktorech, jako je Google Nest Mini (recenze) nebo displeji Google Nest Hub (recenze).

5. Google Home

V první polovině roku 2023 vydal Google aplikaci pro ovládání chytré domácnosti i pro hodinky s Wear OS. Po spuštění aplikace se dostanete na obrazovku s oblíbenými položkami. Světla můžete nejen vypnout a zapnout, ale také ovládat jejich jas, barvu či barevnou teplotu. Více jsme se aplikaci Google Home pro Waer OS věnovali v samostatném článku.

6. WhatsApp

V roce 2023 se na hodinky s Wear OS dostala také aplikace WhatsApp a stejně tak jako u Gmailu, ani v tomto případě už nejste odkázáni jen na notifikace. V hodinkách si můžete prohlédnout všechny zprávy ve všech konverzacích, můžete na zprávy odpovídat textem i pomocí hlasu. Lze vytvářet nové zprávy jak u stávajících, tak i u nových kontaktů. Můžete si zobrazit ciferníkovou komplikaci WhatsAppu, která zobrazuje počet nepřečtených zpráv.

7. Google Mapy

S hodinkami Wear OS se už nikdy neztratíte. Tedy budete-li používat některou z navigací určenou pro tento operační systém. Mapy Google jsou jednou z těch lepších, které dokážou najít cíl pro chůzi, jízdu na kole a autem. Na displeji hodinek se zobrazuje navigační prvky s odpočtem metrů, kdy máte změnit směr. Pochopitelně nechybí ani náhled mapy na displeji hodinek.


5. Google Peněženka

Hodinky Samsung Watch 5 a Watch 4 mají v základu možnost platit přes Samsung Pay. Ale díky Google Play si do hodinek můžete stáhnout Peněženku Google a platby přes NFC můžete provádět právě pomocí této aplikace. Peněženka Google umí přidat také slevové karty či uchová letenky a podobně.

Chcete si vytvořit své vlastní ciferníky na hodinkách s Wear OS? Potom určitě vyzkoušejte aplikaci Facer Watch Faces. Pokud si vystačíte s displejem hodinek, tak na hodinkách můžete procházet webový obsah třeba pomocí prohlížeče Samsung. A pokud to myslíte vážně se sportováním, tak by vám v hodinkách rozhodně neměla chybět Strava. Jde o jednu z nejvíce používaných sportovních aplikací, a i když Samsung Health nabízí spousty možností, Strava vaše sportování posune ještě o krok dál.

Fotogalerie aplikací pro Wear OS

Související:Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!