VYBÍRÁTE MOBILNÍ TELEFON? TOP 20 MOBILŮ - RECENZE, DISKUZE A SROVNÁNÍ CEN

Vylepšete ovládání gesty u Samsung telefonů a přidejte nové funkce

14.06.2022

Zařízení Samsung Galaxy pochopitelně už v základu umí ovládání pomocí gest. Aplikace One hand operation+ však dokáže přidat další funkce a dokonce i možnost zobrazit skrytou obrazovku s widgety.

Text: Ondřej Kaňa

Není to tak dávno, co jsme si ukázali, jak na telefonech Samsung Galaxy snížit frekvenci displeje na 96Hz, což zaručuje dostatečnou plynulost a snižuje spotřebu baterie či jsme si představili skvělou aplikaci Pentastic, která vylepší a přidá další funkce pro pero S Pen. A nyní pokračujeme v seriálu tipů pro telefony (a další zařízení) Samsung Galaxy. Aplikace zkoušíme na našem redakčním Samsung Galaxy S22 Ultra (recenze).

Aplikace One Hand Operation+ je součástí balíku aplikací Good lock přímo od Samsung. Bohužel ten není v ČR oficiálně dostupný a pro některé z aplikací je tak nutné použít apk soubory. To se ovšem netýká této aplikace, kterou najdete přímo v Google play. A co aplikace nabízí?

Na levou i pravou stranu displeje telefonu Samsung si můžete přidat úchyty, které slouží pro ovládání telefonu, tak jak je to možné už i bez této aplikace. Samotná aplikace pak ale přidává spousty možností nastavení.

Primárně není nutné použít jen gesto krátkým potažením rovně, doprava či doleva, ale můžete si nastavit i gesto při potažení diagonálně, a to jak nahoru, tak i dolů. K těmto gestům pak můžete přiřadit různé funkce - od tlačítka zpět či domů, přes spuštění aplikací až po otevření speciální obrazovky (Okno pomůcek), na které můžete přidat widgety. Toto okno není součástí obrazovek na displeji a zobrazí se jen, pokud provede nastavené gesto. A nemusíte se spokojit jen s gesty pomocí krátkého potažení, další funkce lze přiřadit i dlouhému potažení.

V rozšířených nastaveních pak můžete nastavit animace, ale hlavně výjimky pro aplikace, ve kterých se gesta nebudou používat. Skvělá funkce je, že ovládání gesty se přizpůsobí klávesnici, respektive její velikosti. Nastavit si můžete dokonce úhly gest. Nastavení šířky, velikosti a pozice dotykové oblasti pak beru už jako naprostou samozřejmost.

Aplikace One hand operation+ je naprosto skvělé rozšíření ovládání gesty telefonů Samsung Galaxy a navíc je tato aplikace kompletně česky. Používáte aplikace One Hand Operation+ od Samsungu? Nebo máte tip na nějakou další? Napište nám do diskuse. Další tipy nejen pro telefony Samsung najdete na našem Facebooku a Instagramu.Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!